Kediye seslenme cinayetinde tüyler ürperten ifade

Antalya'da 7 Şubat'ta işlenen cinayet davasının duruşmasında tanık M.Y. dinlendi. İki kişinin sahildeki tartışmasının ardından Erhan Yazıcı'nın vurulmasına ilişkin M.Y. verdiği ifadede "Olay esnasında Orhan'a 'Yapma' derken, Erhan 'Ölüyorum' diyerek yere yığıldı. Sanık Orhan'ın 'Tabii ki öleceksin' diye seslendiğini duydum" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Temmuz 2022 12:43
Kediye seslenme cinayetinde tüyler ürperten ifade

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde 7 Şubat'ta sahilde cinayet işlendi. Kendi arkadaş gruplarıyla eğlenen Orhan Tayoğlu ile Erhan Yazıcı, bir süre sonra karşılaştı, ikili arasında tartışma çıktı.

Diğer kişilerin araya girmesi ile tartışma son buldu. Taraflar ayrıldıktan yarım saat sonra Yazıcı, elinde bıçakla geri döndü. Erhan Yazıcı, kendini savunmak isteyen Tayoğlu'yu elinden bıçakladı. Otomobilindeki pompalı tüfeği alan Orhan Tayoğlu da Erhan Yazıcı'ya ateş edip vurdu. Hastaneye kaldırılan Erhan Yazıcı, 13 gün sonra 20 Şubat'ta hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Orhan Tayoğlu ise ifadesinin ardından tutuklandı.

Kediye söyledi, üzerine alındı

Hazırlanan iddianamede; sanık Tayoğlu'nun yakınlarda gördüğü kediye, "Gel, oğlum buraya" diye seslendiği, Yazıcı'nın ise kendisine söylendiğini zannedip, "Sen bana oğlum diyemezsin" diyerek karşılık verdiği ve tartışma çıktığı belirtildi.

'Tabii ki öleceksin'

'Kasten öldürme' suçundan ömür boyu hapis istemiyle yargılanan Orhan Tayoğlu, Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya SEGBİS ile katıldı. Duruşmada taraf avukatları ve Erhan Yazıcı'nın ailesi hazır bulundu. Tanık M.Y. duruşmada ifade verdi. Orhan Tayoğlu'nun Erhan Yazıcı'ya 2 el ateş ettiğini belirten M.Y., "Olay esnasında Orhan'a 'Yapma' derken, Erhan 'Ölüyorum' diyerek yere yığıldı. Sanık Orhan'ın 'Tabii ki öleceksin' diye seslendiğini duydum" dedi.

'İfadeler çelişkili'

Öldürülen Erhan Yazıcı'nın yakınlarının avukatı Fırat Kılıç, sanığın ve sanık tanıklarının ceza indiriminden yararlanmak için olayı her aşamada farklı anlattıklarını savunarak, "Bu anlatımları, kendi aralarında da çelişkilerle doludur. Ayrıca başka delillerle iddialarını ispatlayamamaktadırlar" diye konuştu.

Sanık Tayoğlu ise suçlamaları reddetti. Mahkeme heyeti, Orhan Tayoğlu'nun tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 20 Eylül'e erteledi.

KAYNAK: DHA