Kaymakamlıktan İrem Derici'ye ceza
Ekleme: | Güncelleme: 13.02.2021 17:36

Kaymakamlıktan İrem Derici'ye ceza

Kadıköy Kaymakamlığı, İrem Derici'ye maskesiz ve sosyal mesafeye uymadığı gerekçesiyle 4 bin 369 TL ceza kesti.

Geçtiğimiz gün arkadaşlarıyla sahilde otururken maskesiz görüntülenen İrem Derici, kendisini görüntüleyen muhabirlere "Siz bir yasak görüyorsanız bakanlığı arayın. Onlar çözsün. Size kalmadı. Gidin, şikayet edin" dedi.

Kadıköy Kaymakamlığı, İrem Derici’ye mesafe ve maske kurallarını ihlalden 4 bin 369 lira ceza uyguladığını açıkladı. Kaymakamlığın açıklamasında şöyle dendi: 

"Bazı basın yayın organlarında şarkıcı İrem Derici ve arkadaşlarının Covid-19 tedbirlerinden olan sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal ederek sahilde piknik yaptıklarına ilişkin haberler yer almıştır. Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan araştırmalarda paylaşıma konu olan ve içeriği itibariyle Covid-19’la mücadele kapsamında alınan tedbirlere aykırılık teşkil eden bu görüntülerin 10.02.2021 günü saat 18:30 sıralarında Caddebostan Sahili’nde çekildiği tespit edilmiştir. Yapılan tespitler çerçevesinde Kaymakamlığımızca yasak ihlalinde bulunan İrem Derici’ye toplamda 4.369TL idari yaptırım cezası uygulanmıştır. Diğer şahısların kimlik tespit çalışmaları devam etmektedir."

Yaşam