Kanseri yendi, SMA’lı çocuklara umut oldu

Kanseri yendi, SMA’lı çocuklara umut oldu
Ankara'da yaşayan Büşra Karahan, geçen yıl yakalandığı meme kanserini yendi. SMA hastası çocuklara şifa olmak için harekete geçen Karahan, büyük emeklerle yaptığı el işlerini satarak, yardım bekleyen çocuklara umut oldu.

Ankara’da kamu bankasında çalışan Büşra Karahan, geçen yıl göğsünde fark ettiği kitle sonucu hastaneye başvurdu. Yapılan incelemede Karahan’ın meme kanseri olduğu belirlendi. Tedavisine başlanan Karahan, kemoterapi ve ilaç tedavisiyle hastalığı 9 ay sonra yendi.

'Elde ettiği geliri bağışlıyor'

Sağlığına kavuşan ve ilaç tedavisi devam eden Karahan, sosyal medyada SMA hastası çocuklar için başlatılan kampanyalara destek olmak için evinde nakış ile çeşitli ürünler yapmaya başladı. Ürünleri kendi hesabı üzerinden satan Karahan, elde ettiği geliri de SMA’lı çocukların ailelerine bağışlıyor.

yasam-aa-01.jpg

‘Destek bulunmaya çalışıyordum fakat yetemiyordum’

Karahan, “İnternet üzerinden punch nakışını izledim. Gerekli malzemeleri alıp hemen başladım. Bu süreçte bir şeyler üretiyor olmak bana iyi geldi. Instagram hesabımdan tedavi sürecimi de paylaşarak biraz daha rahatladım. Tedavim devam ederken sosyal medyada ürünlerin görsellerini paylaştım. Bu sırada ayrıca hepimizin farkında olduğu SMA’lı bebeklerimize rastladım. Bir süredir maddi destekte bulunmaya çalışıyordum fakat yetemiyordum. Ürettiklerimi satarak bebeklerimize destek olmaya başladım” dedi.

‘Yardım etmeye devam edeceğim’

Karahan, bugüne kadar 100’ün üstünde ürün sattığını ifade ederek, “Bu süreçte kendime ‘İyilik için üret’ diye slogan belirledim. Bu süreçte ‘destek vermek isteyip ne yapacağım’ diyenler için bebeklerin yardım dükkanlarından ürün alarak ya da bir şeyler üretiyorlarsa bağışlayarak yardım edebilir. Paylaşmak, birilerinin sesini duyurmak bile önemli. Yardım etmeye devam edeceğim” diye konuştu.

yasam-aa-02.jpg

 

 

Kaynak:DHA