Kadınlardan reklam kampanyasına tepki: Biz varız demek gerekmez miydi?

Kadınlardan reklam kampanyasına tepki: Biz varız demek gerekmez miydi?
Bir saç bakım markasının başlattığı ‘Biz Yokuz’ kampanyası kapsamında buluşan oyuncular Dilan Çiçek Deniz, Hazar Ergüçlü ve Melisa Şenolsun, Instagram hesaplarını 8 Mart’a kadar askıya aldı. Kampanyaya pek çok kadın tepki gösterdi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken firmalar 'toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek için' reklam filmleri ve kampanyaları hazırlamaya başladı.

Kadınların potansiyeline ilişkin olumsuz ön yargılar konusunda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyleyen firmanın 'Biz Yokuz' kampanyası kapsamında Dilan Çiçek Deniz, Hazar Ergüçlü ve Melisa Şenolsun, Instagram hesaplarını 8 Mart’a kadar askıya aldı. Kadınların yok olduğunu olumladığı gerekçesiyle birçok kadın kampanyaya tepki gösterdi. Posta gazetesi yazarı Şirin Sever, "“Biz yokuz” diyerek karşı çıkılıyor. Üç oyuncu da; bu mesajı daha dikkat çekici hale getirmek için Instagram hesaplarını 8 Mart’a kadar kapatıp #bizyokuz diyor. Ancak tam da bu günün anlam ve önemine uygun olarak #bizvarız demek gerekmez miydi? Niye geri çekiliyoruz ki? Zaten toplum içinde hep vazgeçen, geri çekilen değil miyiz? Zaten ‘biz yokuz’ dememizi istemiyorlar mı?" sözleri ile köşesine taşırken Melis Alphan Twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Etiketler :