İstanbul'da Yaşayanlara Acil Uyarı Yapıldı! Aman Dikkat Tam Hastalık...

İstanbul'da Yaşayanlara Acil Uyarı Yapıldı! Aman Dikkat Tam Hastalık...
İstanbul'da yaşayanlara acil uyarı yaptı: "Tam hastalık havası, aman dikkat!" Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir, Bolu ve Düzce çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Meteorolog Kerem Ökten, hava durumu tahminlerini paylaşırken İstanbul'daki vatandaşlara uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, ülkemizin batı kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir, Bolu ve Düzce çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar beklenirken, diğer bölgeler az bulutlu ve açık geçecek. Marmara ve Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı olacak, iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

Hava sıcaklıklarında kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalma beklenirken, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle güneyden esecek, Marmara ve güneydoğu kesimlerde kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette olacak.

Kıyı Ege'de ise güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli rüzgarlar esmesi bekleniyor.

Öte yandan hava durumu paylaşımları yapan Kerem Ökten ise İstanbul'da yaşayan vatandaşlara uyarıda bulundu. Twitter yani X'ten yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı.


SIKI GİYİNİN UYARISI GELDİ

Avrupa modeli gerçekse; Rusya'dan sezonun en soğuk havaları gelebilir. Takipteyim...

Salı günü Ege kıyılarında kuvvetli rüzgar var. Öğleden sonra Aydın, Muğla ve Denizli içlerine ilerlerken fırtına seviyesine ulaşması bekleniyor...

İstanbul bu gece 6 derece. Tam hastalık havası. Gündüz güneşli akşam soğuk. Sıkı giyinmek lâzım...

Muğla çevresinde etkili bir sağanak var...

Etiketler :