Hedefi sıfırdan başlayıp bir yılda 1 milyon dolar kazanmaktı! Milyoner, ancak 10 ay dayanabildi, 10'da birini bile kazanamadı

Hedefi sıfırdan başlayıp bir yılda 1 milyon dolar kazanmaktı!  Milyoner, ancak 10 ay dayanabildi, 10'da birini bile kazanamadı
Bir Amerikalı milyoner, sıfırdan başlayıp 12 ayda 1 milyon dolar kazanmanın mümkün olduğunu kanıtlamak için ilginç bir sosyal deney başlattı. Deney kapsamında tüm mal varlıklarından vazgeçerek evsiz gibi yaşamaya başladı. Ancak bu zorlu yaşam tarzı sadece 10 ay sonra sağlığını bozdu ve deneyi yarıda bırakmak zorunda kaldı.

ABD’de yazılım ajansı sahibi olan milyoner Mike Black, pandemi sürecinden çok etkilendi. Bu süreçte insanların her şeyini kaybettiğini gördü. Bazı arkadaşları bir gecede 10 milyon dolarlık işlerinden oldu.

Patronlar Dünyası'nda yer alan habere göre Black, arkadaşlarının hayatlarını yeniden inşa etmelerine yardım etmek ve milyoner olmak için şans ya da aileden gelen paranın gerekli olmadığını, sadece çok çalışmanın yeterli olduğunu kanıtlamak istedi. Bunun için sahip olduğu maddi imkanlarından bir yıllığına vazgeçti.

BİR YIL İÇİNDE SIFIRDAN BAŞLAYIP BİR MİLYON DOLAR KAZANILABİLECEĞİNİ GÖSTERMEK İSTEDİ

Sıfırdan başlayıp yeni bir iş kurarak bir yıl içinde 1 milyon dolar kazanmak için ‘Milyon Dolarlık Geri Dönüş Mücadelesi’ adlı bir sosyal deney başlattı.

standart-haber-gorseli-kopyasi-2024-04-22t083718558.webpBİR YIL BİLE DAYANAMADI, 1 MİLYON DOLAR DEĞİL SADECE 64 BİN DOLAR KAZANABİLDİ

Evsiz biri gibi sokakta kalmaya başladı. İnternetten mobilya satarak 300 dolar kazandı. Alıcı-satıcı arasında aracılık ediyordu. İlk beş günde kendine bilgisayar alacak kadar para kazandı. İki hafta içinde bir ofis alanı yaratacak parası oldu. Bir ay sonra da kendi yerini kiralayabildi. Üçüncü ayında sosyal medya yöneticisi olarak çalıştı. Müşteriler buldu, kendine bir kahve markası bile yarattı. Dördüncü ayında babasına kanser teşhisi konulduğunu öğrendi ama yine de deneye devam etti. Ancak bu kez kendi sağlığı alarm vermeye başladı. ‘Kronik yorgunluğa’ neden olan iki otoimmün hastalık ve eklemlerini etkileyen başka bir hastalığı olduğu için mücadeleyi 60 gün kala bıraktı. Bu süreçte 1 milyon dolar değil, 64 bin dolar kazanabildi.