Erkan Petekkaya'nın Cannes'da telefonu çalındı: Hırsızı kovalayıp yakaladı

Oyuncu Erkan Petekkaya başrolünde yer aldığı "Her Şeye Rağmen" filminin prömiyeri için gittiği 75. Cannes Film Festivali’nin ertesi günü kapkakçının saldırısına uğradı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Mayıs 2022 13:44
Erkan Petekkaya'nın Cannes'da telefonu çalındı: Hırsızı kovalayıp yakaladı

Oyuncu Erkan Petekkaya başrolünde yer aldığı "Her Şeye Rağmen" filminin seyirciyle buluşması için gittiği 75. Cannes Film Festivali’nin ertesi günü kapkaççının saldırısına uğradı.

Telefonu çalınan Erkan Petekkaya, hırsızı kovalayıp polise teslim etti. Petekkaya, "Bu kadar hızlı koşabildiğimi bilmiyordum" diye konuştu.

Oturduğu restorandan oteline dönerken telefonu çalınan Petekkaya, yaklaşık 300 metrelik bir kovalamacadan sonra hırsızı yakaladı.

Habertürk'te yer alan habere göre, Petekkaya, olay sonrası yaptığı açıklamada, "İnsanların arasından zigzag yaparak hırsızı kovaladım. Bu kadar hızlı koşabildiğimi bilmiyordum. Hırsız genç bir çocuk olmasına rağmen yakaladım. 'Paraya ihtiyacın varsa ben sana vereceğim' diyerek 50 euro uzatıp telefonumu istedim. Kabul etmeyince bir 50 euro daha uzatıp 'Al bu paraları benim telefonumu ver' dedim. Paraları almasına rağmen telefonumu vermeyince, devriye gezen polislere götürdüm" dedi.

'Paraları da iade ettiler'

Petekkaya sözlerine şöyle devam etti:

"Polisler önce bana telefonun bana ait olmadığını düşündü. Ben de telefonu kapatıp açtım ve foto galerideki fotoğraflarımı gösterdim. Bunun üzerine telefonumu bana verdiler. Daha sonra hırsızın cebinde iki tane 50 euro olduğunu söyleyip onları da istedim. Cebini aradılar ve iki tane 50 euro buldular. Paraları da iade ettiler."