Dehşet evi... Çamaşır suyu içirilip uzatma kablosuyla dövüldüler

Dehşet evi... Çamaşır suyu içirilip uzatma kablosuyla dövüldüler
Teksas'ta kendi evlerinden kaçan 16 yaşındaki ikizler, sözkonusu evde temizlik sıvıları içirilmek, çamaşır suyuyla yakılmak ve uzatma kablolarıyla dövülmek gibi çeşitli işkencelere maruz kaldıklarını söylüyor

16 yaşındaki ikizler, 18 Eylül'de Teksas'taki kendi evlerinde bağlandıkları kelepçelerden kurtularak komşu evlerden birine sığındı. İkizler bir deri bir kemik ve neredeyse çıplak halde bulundu.

Sığındıkları evdeki kişi, polisi aramasının ardından ikizlerin annesi 40 yaşındaki Zaikiya Duncan ve erkek arkadaşı 27 yaşındaki Jova Terrell, diğer beş çocuklarıyla birlikte Louisiana'ya kaçtı. Kısa zamanda yakalanan çift çocuk istismarı suçlamalarıyla yargılanıyor. Yedi çocuğun tamamıysa bakım altına alındı.

Çamaşır odasına kelepçelemişler

Müfettişler, konuyla ilgili rapor derlemek için iki gençle konuştu. KHOU 11 tarafından elde edilen belgelerde, anneleri Duncan'ın, ikizlerin ağızlarına ve cinsel organlarına, derilerini yakana kadar çamaşır suyu döktüğü ve "çok konuştukları" için onlara temizlik ürünleri içirdiği ifadeleri yer aldı. Belgenin devamında, nöbet geçirene kadar Benadryl tabletleri almak zorunda bırakılan ikizlerin, uzatma kablolarıyla dövüldüğü belirtildi.

Gençler, küçük bir çamaşır odasında çıplak ve kelepçeli tutulduklarını ve bütün gün sessiz kalmak zorunda olduklarını, aksi takdirde dövüleceklerini söylediler. Ayrıca kendi üzerlerine dışkılamak ve idrar yapmak zorunda kaldıklarını anlatan ikizler, dışkılarını silmek için sadece kirli bir paspasa sahip olduklarını aktardı.

Kaçış anı

İkizler, haftada sadece birkaç kez hardal, sucuk ya da salamdan oluşan bir sandviç yiyebildiklerini belirtirken, yetkililer de çocukları bulduklarında yetersiz beslendiklerinin net olarak anlaşıldığını doğruladı.

Belgelere göre, ikizlerden biri kelepçelerinin anahtarını Duncan'ın çantasında bulmuş ve ağzına saklamış, daha sonra kendisinin ve ikizinin kilidini açmış ve evden kaçmış. KHOU tarafından elde edilen fotoğraflarda, çocukların kol ve ayak bileklerinde kelepçe izleri ve vücutlarında yara izleri olduğu görülüyor. Komşuları tarafından yardım edildikten sonra, yetersiz beslenen gençler hastaneye kaldırıldı.

Amber alarmı verildi

Polisler anneyi, erkek arkadaşını ve beraberinde götürdükleri beş çocuğu aramak için harekete geçti. Amber alarmı (çocuk kaçırma acil durum alarmı) verilmesinin ardından çift, yerel polis tarafından tespit edilerek tutuklandı.

Duncan ve Terrell ile ilgili ayrıntılar dün itibarıyla ortaya çıkmaya başladı. The New York Post'un haberine göre, Terrell'in daha önce de çocuk istismarından sabıkası olduğu ve o zamanlar beş yaşında olan çocuklarından birini sıcak suyla haşladığı iddia ediliyor.

KPRC'ye göre aile kısa bir süre önce Cypress, Teksas'ta 600 bin dolarlık yepyeni bir eve taşınmış, komşuları evde sadece iki haftadır yaşadıklarını söylüyor.

Kaynak:halktv.com.tr Dış Haberler Servisi

Etiketler :