Davut Güloğlu'ndan Sıla'ya suç duyurusu

Davut Güloğlu'ndan Sıla'ya suç duyurusu
Davut Güloğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne yönelik ‘Böyle bir şovun içerisinde yer almayacağım’ diyen Sıla Gençoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şarkıcı Davut Güloğlu, 2016 yılında Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılıp katılmayacağı sorusunun yöneltilmesi üzerine "Hayır katılmayacağım, kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içerisinde yer almayacağım" diyen şarkısı Sıla Gençoğlu hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan suç duyurusunda bulundu.

Avukatı Fırat Söylemez aracılığıyla Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesi sunan Güloğlu, dilekçede, FETÖ’nün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişiminde 248 asker, polis ve vatandaşın şehit düştüğü, halkın büyük mücadelesiyle birlikte darbe girişiminin bertaraf edildiği, darbe girişimi sonrasında ‘Demokrasi nöbeti’ olarak adlandırılan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Mitingine 5 milyon kişinin katılım sağladığı anlatıldı.  

"Derin üzüntü duydum" 

Dilekçede, Davut Güloğlu’nun derin üzüntü duyduğu, bu sözlerin kamu güvenliği açısından açık tehlike oluşturduğu belirtildi. Sıla Gençoğlu’nun beyanlarının toplumun her kesiminden tepkiler aldığı vurgulandı.

 

Etiketler :