Cezaevi aramasında yakalanmamak için cep telefonu yuttu

Cinayetten yargılanan zanlı cezaevi aramasında yakalanmamak için telefonunu yuttu. İsmi açıklanmayan kişi, yapılan operasyonla kurtarıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Ocak 2022 13:26
Cezaevi aramasında yakalanmamak için cep telefonu yuttu

Hindistan'da yakalanmaktan korkan tutuklu, cep telefonunu yuttu. Adı açıklanmayan adam yapılan operasyonla kurtarıldı.

Olay, başkent Yeni Delhi'deki Tihar Cezaevi'nde 5 Ocak'ta meydana geldi. Cinayetten yargılanan zanlı, aramada yakalanmamak için telefonu midesine indirdi. Ancak karın ağrısına dayanamayınca hapishane yetkililerine giderek durumu anlattı.

Independent'ta yer alan habere göre, Hastaneye kaldırılan tutuklu yaklaşık bir hafta boyunca müşahede altında tutuldu. 15 Ocak'ta gerçekleştirilen endoskopiyle 7 santimetre uzunluğunda ve 3 santimetre genişliğindeki cihaz çıkarıldı. Doktorlar, endoskopa yerleştirilen bir aletle telefonu ağızdan çıkardıklarını bildirdi. Daha sonra taburcu edilen adam cezaevine tekrar gönderildi.

Kosova'da da birkaç ay önce benzer bir olay yaşanmıştı. Başkent Priştine'de 4 gün boyunca midesinde cep telefonuyla yaşayan kişi, 30 Ağustos'ta ameliyata alınmıştı. Kimliği açıklanmayan 33 yaşındaki hastanın karnından Nokia'nın ünlü 3310 model telefonunu çıkmıştı.

Ameliyatı yapan ekibin başındaki Dr. Skender Teljaku, hastanın karnını açmadan özel endoskopi cihazları kullanarak telefonu üç parça halinde çıkardıklarını söylemişti.

Hastanın telefonu nasıl ve neden yuttuğuysa gizemini korumuştu.

Fotoğraf: Independent