'Canım İsterse Şarkı Söylemeye Devam Edeceğim'

'Canım İsterse Şarkı Söylemeye Devam Edeceğim'
Belçika’nın Başkenti Brüksel’de Sezen Aksu rüzgarı esti. Brüksel’de konser veren sanatçı, hayranlarını coşturdu.Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Euorpalia Türkiye bünyesinde gerçekleşen Sezen Aksu konseri Belçika’nın...

Belçika’nın Başkenti Brüksel’de Sezen Aksu rüzgarı esti. Brüksel’de konser veren sanatçı, hayranlarını coşturdu.

Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Euorpalia Türkiye bünyesinde gerçekleşen Sezen Aksu konseri Belçika’nın Başkenti Brüksel’de Bozar Kültür Salonu’nda gerçekleşti.

Europalia Turkey çerçevesinde bu yıl Anadolu Kültür mirasını tanıtan 300’den fazla etkinlik düzenlendi. 25’incisi düzenlenen festival AB’nin de en önemli ve prestijli etkinliklerden biri olarak biliniyor. Europalia Türkiye kapsamında gerçekleşen Sezen Aksu konserine yaklaşık 2000 kişi katıldı.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Şarkı arasında hayranlarına espriler yapan sanatçı Sezen Aksu geceye katılanları hem güldürdü hem eğlendirdi.

“Canım çok isterse şarkı söylemeye devam edeceğim ama…”

Brüksel konserinde hayranlarına seslenen sanatçı Sezen Aksu “Ben hep genç insanların yanında oldum, şimdi onların önünü iyice açma, onların yanında iyice olma vakti. Canım çok isterse şarkı söylemek için, şarkı söylemek müthiş bir şey çünkü dünyanın en büyük terapisi, çığlık atmak demek sobaya eliniz değdiğinde canınız yandığındaki en hakiki çığlık demek, böyle anlar olacaktır. Ben de muhakkak bir yerlerde çıkacağım herhalde, bağırıcağım çığıracağım bir şarkı söyleyeceğim. Çünkü yarım kalan aklımı da böyle elden kaçırmak istemiyorum. Yani evet (Gülüyor) Yaşlılığıma çok fazla bir şey kalmadı, o dönemi böyle şey olarak, bir meczup olarak geçirmek istemem. (Gülüyor). O yüzden çok canım isterse, burada paşa gönül kriterlerini uyguluyoruz, şarkı söylemeye devam edeceğim ama asıl devam edeceğim şey hizmet, hizmet, hizmet. Elimden ne kadarı gelirse.. Herkese koşamıyorum. İmkanlar sınırlı. Ülkemizde sektörel bazda sanayisi kurulmuş bir iş değil. Şarkılarımla ürettiğim sözlerle, bestelerle yanınızda olacağıma inanın. İlle göz göze burun buruna olmak gerekmiyor, kocalarıma dayanamadım ben. (Gülüyor) Hepsini de çok sevdim o yüzden arada bir mesafe iyidir ama bilin ki kalbimde kalacaksınız.”

“En kısa sürede tekrar bir arada bestelerle bundan sonra, yepyeni pırıl pırıl yeteneklerle kavuşmak dileğiyle diyorum” diyen Minik serçe, Brüksel’de büyük alkış aldı ve hayranları tarafından sevgiyle Türkiye’ye uğurlandı.