Cahit Berkay aşı karşıtlarına seslendi: Allah akıl fikir versin
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 17.05.2021 11:48

Cahit Berkay aşı karşıtlarına seslendi: Allah akıl fikir versin

Moğollar'ın kurucusu Cahit Berkay, "Aşı karşıtlarına ne diyeyim? Allah akıl fikir versin şu süreçte." diye konuştu.

Cahit Berkay, aşı karşıtlarına tepki gösterdi. Berkay, "Aşı karşıtlarına ne diyeyim? Allah akıl fikir versin şu süreçte. Pandeminin ölümcül olduğunu hala idrak edemiyorlar demek ki" dedi.

Cahit Berkay, koronavirüs pandemisi döneminde yaşlıların hareketsiz kaldığını ifade etti. Berkay, "65 yaş yasağı var. O yüzden belimi sakatladım. Bel fıtığım vardı, o nüksetti hareketsizlikten. Tedavi oldum ama hareket edemiyoruz. Konserler bitti. Biz pandemi öncesi yoğun çalışıyorduk. Haftada bir konser vardı, şimdi hepsi kesildi. Geçecek diye bekliyoruz" dedi.

Habertürk'ten Tolga Aslan'ın haberine göre Cahit Berkay, tanıdığı üç kişinin Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiğini söyledi. Aşı karşıtlarının hastalığı hafife aldığını belirten Berkay, şöyle devam etti:

"Ben aşımı oldum ama olamayanlar var. Bütün toplumun, belli bir yüzdenin aşı olması lazım ki atlatalım. Ben 74 yaşındayım. Aşı karşıtlarına ne diyeyim? Allah akıl fikir versin şu süreçte. Pandeminin ölümcül olduğunu hala idrak edemiyorlar demek ki. 'Çin aşısı' dedik, küçümsedik. Hiç olmazsa yakalandığın zaman hafif atlatıyorlar, hastaneye düşmüyorsun. Üç yakınım virüs nedeniyle hayatını kaybetti."

 

Yaşam