Buse Varol kimdir? Alişan kimdir?

Alişan ve Buse Varol çiftinin oğlu Burak dünyaya geldi!Alişan ve Buse Varol çiftinin bebekleri 13 Şubat’ta dünyaya geldi. Buse Varol kimdir?

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Buse Varol kimdir? Alişan kimdir?

BUSE VAROL KİMDİR?

Aslen Manisalı olan Buse Varol, 25 Mart 1990 tarihinde dünyaya geldi. Ailesinden ayrı yaşayan güzel oyuncunun liseye giden bir erkek kardeşi var. Lisansını öğretmenlik bölümünde tamamladıktan sonra 2 yıl kadar özel bir eğitim kurumunda stajyer öğretmenlik yaptı. Buse Varol’un oyunculuğa geçişi ise 2012 yılında katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasıyla oldu. Bir süre modellik yaptıktan sonra oyunculuk yapmaya başladı.

Ayla Algan, Ümit Çırak, Müfit Aytekin ve Bahar Kerimoğlu gibi isimlerden oyunculuk dersleri alan Buse Varol Tektaş, ilk olarak Tozlu Yollar dizisinin kadrosunda yer aldı. Bu dizide Şerife karakterini canlandırdı. Ardından Kanal D ekranlarının en uzun soluklu polisiye dizisi Arka Sokaklar’da 2 yıl boyunca Yasemin karakterini canlandırdı. Kısa süren Dostlar Mahallesi dizisi ise Alişan ile yollarının kesişmesini sağladı. Dizide tanıştıktan sonra aşk yaşamaya başlayan ikili, kısa sürede evlilik kararı aldı. Evlenmeden önce Payitaht Abdülhamid'in kadrosunda dahil olan Buse Varol, dizi setinde evlilik teklifi aldı, Alişan’ın çekim sırasında yaptığı sürpriz magazin sayfalarına da konu oldu.

ALİŞAN NE ZAMAN EVLENDİ?

Evlilik hazırlıkları sık sık medyaya konu olan Buse Varol Tektaş- Alişan çifti, 6 Mayıs 2018 tarihinde görkemli bir törenle evlendi. Sosyal medyadan aşklarını sık sık dile getiren ikili, erkek bebek beklediklerini de kişisel hesaplarından duyurdu. Çift, bebeklerine Burak ismini verdi.

ALİŞAN KİMDİR?

Alişan ya da gerçek adıyla Serkan Burak Tektaş, 19 Haziran 1976 Beyoğlu; İstanbul doğumlu Türk müzisyen, sunucu ve oyuncu.

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinin Şişhane semtinde dünyaya geldi. Aslen Bingöl'lüdür. Sırasıyla Kuvay-ı Milliye ilkokulunu, Özel Şişli Koleji ortaokulunu, Özel Evrim Lisesini bitirdi. Çok istemesine rağmen Latin Dansları Okulu imtihanlarını 1 puanla kaybedip pilot olamadı ve İ.T.Ü Konservatuvar bölümünü kazandı. Müzik hayatının yoğunluğundan 3. Sınıfın sonunda devamsızlık yüzünden okuldan ayrılmak zorunda kaldı. Müzik piyasasına atılana kadar adı Serkan Burak’tı. Müzik yeteneği, küçük yaşlarda ailesi tarafından anlaşıldı. Henüz iki yaşındayken, İbrahim Tatlıses'in "Sabuha", İzzet Altınmeşe'nin "Maden Dağı" adlı türkülerini ezbere okurdu. Okul yıllarında öğretmenleri ders arasında Alişan'a türkü söyletirlerdi. Bu, liseyi bitirene dek sürdü. Lise 1. sınıftayken, babasının maddi desteğiyle ilk kasetini yaptı. Ancak bunu, gerçek bir kaset çalışması olarak kabul etmiyor. İlk albümü 'Derdo - Elazığ'ın Güzelleri' albümünü 1991 yılında çıkartmıştır. İkinci albümü 'Delimisin Ne' albümünü 1994 yılında çıkartmıştır. Aşık Oldum'u 18 Nisan 1996 tarihinde Kral Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Dedesi ve dayısının yakın dostu olan, Prestij Müzik'in ortağı Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilen Alişan, daha sonra firmanın diğer ortağı Mahsun Kırmızıgül’ün de desteğiyle ikinci albümü 'Sana Bir şey Olmasın'ı 25 Ekim 1997'de piyasaya çıkardı. Albümün çıkış parçası "Kralı Gelse" adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı. 1998 yılında Aynalı Tahir adlı diziyle Televizyon dünyasında yepyeni bir döneme imzasını attı. Üçüncü albümü 'Var Ya'yı 13 Şubat 1999'da Prestij Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Bu albümle müzik piyasasındaki yerini perçinledi. Aynı yıl Kurt Kapanı dizisiyle yine adından çok söz ettirdi.