Bir Şifa Deposu: Pekmez

Bir Şifa Deposu: Pekmez
İşte pekmezin saymakla bitmeyen faydaları...Doğal sağlık deposu pekmez birçok konuda vücudumuza yardımcı oluyor. Vücudun direncini arttırır, öksürük kesmesi ve balgam söktürücü özelliğiyle bilinir. İşte pekmezin faydaları…-Kan...

İşte pekmezin saymakla bitmeyen faydaları...

Doğal sağlık deposu pekmez birçok konuda vücudumuza yardımcı oluyor. Vücudun direncini arttırır, öksürük kesmesi ve balgam söktürücü özelliğiyle bilinir. İşte pekmezin faydaları…

-Kan dolaşımını dengelerken damar ve karaciğer, akciğerde meydana gelen hasarın onarılmasına yardımcı olmaktadır.

-Pekmez mükemmel bir antioksidandır.

-Pekmezin içerdiği karbonhidrat ve yağlar vücuda enerji olarak dönmektedir.

Kalp sağlığına iyi gelir. Manganez, magnezyum, bakır, kalsiyum, potasyum ve B6 vitamini içerir ve bu sayede kan pıhtılaşmasını tedavi eder.

-Kanser tümörlerine karşı önleyici özelliği olduğu birtakım uzmanlar tarafından söylenmektedir.

-Egzama, sedef, akne ve diğer cilt hastalıkların tedavisine yardımcı olur.

Üzüm pekmezi: Kansızlık sorunlarına iyi gelir. Enerji verici bir besin kaynağıdır. Kanı temizleme özelliği vardır. Mide, bağırsak, böbrek sağlığını korur.  sinir sistemi üzerinde de olumlu etkisi vardır.

Dut Pekmezi: Mide hastalıklarına, özellikle ülser hastalığına iyi gelir. Astım ve bronşit hastalıklarında faydalıdır. Soğuğa karşı vücut direncini arttırır. Sporcular için bir enerji deposudur. Bebeklerin büyümesinde ve gelişmesine yardımcı olur. Çocukların zeka gelişimine yardımcı olur.

Andız Pekmezi: Bronşit, öksürük, sarılık, kaşıntı, egzama, mide bulantısı, akciğer, karaciğere faydalı bir pekmezdir.

Keçi boynuzu pekmezi: Kolestrol ve tansiyonun dengelenmesinde önemli bir rol oynar. Kemikleri güçlendirir, bağırsakları çalıştırır ve aksiğer hastalıklarında yardımcıdır.

Tahin Pekmez: Yaşlanmayı yavaşlatır, enerji kaynağıdır. Cinsel gücü arttırmasıyla bilinir.  Kalp ve damar sağlığını korur. Radikallerin neden olduğu hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

Sözcü