Halk TV Canlı Yayın
Beşiktaş'ta öğrencilere minibüs çarptı
Beşiktaş’ta yaya geçidinden karşıya geçmeye çalışan iki lise öğrencisine minibüs çarptı. Çarpmanın şiddetiyle havaya fırlayarak yere düşen öğrenciler sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

İstanbul Beşiktaş’ta yaya geçidinde yolun karşısına geçmeye çalışan 2 lise öğrencisi bir minibüsün çarpması sonucu yaralandı.

Kaza, Barbaros Bulvarı’nda meydana geldi. Saat 15.00 sıralarında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden çıkan 2 öğrenci yolun karşısına geçmek için yaya geçidinin bulunduğu bölgeye geldi.

Yolun karşısına geçmek için adım attıkları esnada iki öğrenciye seyir halindeki minibüs çarptı. Çarpmanın şiddetiyle öğrenciler havaya fırlayarak yere düştü. Arkadaşlarına minibüs çarptığını gören öğrenciler ise durumu hemen sağlık ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri yerde yaralı bir şekilde yatan öğrencilere ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Yapılan müdahalenin ardından yaralı öğrenciler Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Bu sırada olay yerine gelen diğer öğrenciler, yaralı arkadaşları için gözyaşı döktü.

"BİRDEN ÖNÜMÜZE ATLADILAR" 

Yaya geçidini gördüğünde yavaşlaması gereken araçta bulunan kişi ise şoförü şöyle savundu: Bir anda önümüze çıktılar, anlayamadık. Ben şoförün yanında oturuyordum. Sanki havadan önümüze düştüler. Yanımızdan bir araç geçti, onun arkasından önümüzde fırladılar.


GÖRGÜ ŞAHİDİ: BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜN DEĞİL

Minibüs şoförünün lise öğrencilerine yaya geçidinde çarptığını belirten bir görgü şahidi ise, "Yaya geçidinde vuruyor. Şoförle yanındaki arkadaş önlerine aniden fırladıklarını söylemiş. Böyle bir şeyin olması mümkün değil. Çocuklar yaya geçidinden geçiyor. Fırladıkları yerde 15 metre ilerisi. Ben tutanak tutulmasını bekledim. Birebir gören arkadaş da aynı şeyleri söylüyor"’ şeklinde konuştu.

Trafik ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlatırken, minibüs sürücüsü ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI KAMPANYA BAŞLATMIŞTI 

İçişleri Bakanlığınca 2019 yılının "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan edilmesinin ardından ülke genelinde "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla bir kampanya başlatılmıştı. Kampanyanın startını veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şunları söylemişti: