Bakanlıktan önce umut, sonra polis barikatı

Bakanlıktan önce umut, sonra polis barikatı
LÖSEV 25 Şubat'ta, Sağlık Bakanlığı’nın LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’ne beş iş günü içerisinde ruhsat vereceğini duyurmuştu. Sağlık Bakanlığı önünde eylem yapan ailelere karşı polis barikat kurdu.

LÖSEV, yapımı 2015'te tamamlanan ancak tamamına ruhsat verilmediği için tam kapasite çalışamayan LÖSANTE Hastanesi ile ilgili 25 Şubat'ta 'sevindirici' bir açıklama yapmıştı.

LÖSEV açıklamasında, Sağlık Bakanlığı'nın gönderdiği “Kamu hastanesi gibi hiçbir ilave ücret almaksızın sunmayı taahhüt ettiğiniz takdirde talepleriniz tekrar değerlendirilecektir.”cevabını paylaşarak "SEVİNDİRİCİDİR." ifadelerini kullanmıştı. LÖSANTE Hastanesi için hala ruhsat çıkmadığı ortaya çıktı. Dün bir kez daha verilen sözün tutulması için Sağlık Bakanlığı önünde toplanan lösemili çocuklar ve aileleri "Ne ruhsat geldi ne de bir arayan soran oldu" diye tepki gösterdi.

GÖRÜŞME TALEBİ DE REDDEDİLDİ

LÖSEV yetkililerinin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşme talebi de reddedildi. Sağlık Bakanlığı önünde eylem yapan ailelere karşı ise polis barikat kurdu.

"BAKANLIĞA YAKIŞMADI"

LÖSEV'in Kurucu Başkanı Dr. Üstün Ezer, Sağlık Bakanlığı önünde çevik kuvvet polislerinin kalkanlarla güvenlik önlemi almasına tepki göstererek, "Lösemili Çocuklara karşı Polis Kalkanı kurduran Sağlık Bakanlığına yakışmadı. Sen git kanserle savaş SağlıkBakanlığı" ifadelerini kullandı.

Etiketler :