Ayıp olur diye çıkamıyorsanız bu özellik tam size göre

Ayıp olur diye çıkamıyorsanız bu özellik tam size göre
WhatsApp grupları hayat kurtarıcı olduğu kadar sinir bozucu da olabiliyor. Sızan bilgilere göre WhatsApp'ın test ettiği bir özellik birçok kullanıcıyı memnun edecek.

WhatsApp'taki grupları bilirsiniz; akrabalarla, yakın arkadaşlarla ve ailenizle bir araya gelip sohbet etmenizi sağlar. Ancak bazı gruplar var ki sadece belirli konular için oluşturulur ve konu sona erdiğinde grup adeta ölür. Örneğin bir arkadaşınızın doğum günü için bir grup kuruyor, doğum günü gerçekleştikten sonra bir daha gruba mesaj atmıyorsunuz.

Webtekno'nun bildirdiğine göre WhatsApp bu duruma bir çözüm getiriyor.
WhatsApp'ın son iOS beta sürümünde dikkat çeken bir özellik ortaya çıktı. Bu özellik kullanılabilir olduğunda, gruplara "son kullanma tarihi" eklenebilecek. Peki ne işe yarayacak?

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı yeni bir özellik gün yüzüne çıktı. "23.5.0.71" kodlu iOS beta sürümde ortaya çıkan özellik, WhatsApp'taki gruplara "son kullanma tarihi" ekleneceğini gözler önüne seriyor. Peki bu özellik tam olarak ne işe yarayacak?

Şu an için netleşmiş bir şey olmasa da ilk tahminlere göre WhatsApp'ın geliştirme aşamasındaki yeni özelliği, bir grubun son kullanma tarihi geldiğinde kullanıcıya bildirim gönderecek. Bu bildirimde söz konusu grubun son kullanma tarihinin geldiği bildirilecek.

Kullanıcı, grubun detay sayfasından gruptan çıkacak veya mesajları temizleyebilecek. Böylelikle artık kullanılmayan bir grubun depolama alanını işgal etmesinin önüne geçilmiş olacak. Son kullanma tarihi özelliği, kullanıcıya özel bir seçenek olacak. Yani gruptaki diğer kullanıcılar, sizin aldığınız karardan etkilenmeyecek.

WhatsApp'taki grupların son kullanma tarihlerini de kullanıcılar belirleyecek. Bu bağlamda; kullanıcılar bir gün, bir hafta veya dilediği bir tarihi son kullanma tarihi olarak belirleyebilecek. Ayrıca bir grup için önceden belirlenmiş son kullanma tarihi, başka bir tarihte kaldırılabilecek. Yeni özellik henüz test aşamada. Geliştiriciler, ilerleyen dönemlerde son kullanma tarihi gelen gruplardan otomatik olarak çıkma veya mesajların otomatik olarak silinmesi gibi seçenekler de sunabilirler.