Halk TV Canlı Yayın
İstiklal Caddesi'nde öldürülen Halit Ayar son yolculuğuna uğurlanıyor
İstanbul İstiklal Caddesi'nde İTÜ mezunu 23 yaşındaki Halit Ayar'ın cenazesi Emirgan Camii'ne getirildi. Ayar'ın yakınları cenaze namazı öncesi tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Taksim İstiklal Caddesi Tünel tramvay durağında İTÜ elektrik mühendisliği bölümünden bu yıl mezun olan 23 yaşındaki Halit Ayar'ın öldürümesi ile ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Görgü tanığı şöyle anlatmıştı:

"3 arkadaş durakta oturuyordu. İki kişi gelip para istedi. Gençler vermeyince bıçakla saldırmaya başladılar. Bir tanesine bir şey olmadı. Diğerinin koluna vurmuşlardı, diğer çocuğun da göğsüne bıçağı sokmuşlardı. Ben geldiğimde çocuk yüz üstü yatıyordu. Baktım kimse bir şey yapmıyor ben de önlüğümü çıkarıp tampon yapmaya başladım, kanamayı durdurmaya çalıştım. Sonra ambulanslar geldi, polisler geldi. İki arkadaş da aşağı doğru kaçtı. Onları aramaya çıktılar. Sonra ambulans gelip yaralıyı alıp gitti. Saldırganlar iki kişiydi. Biri uzun, biri kısa boylu. Biri bıçaklıydı. Birinin elinde de şişesini kırmıştı, elinde kırık şişe vardı"

"Bulun abimin katillerini"

Ağabeyinin öldürülmesine isyan eden Pelin Ayar, Twitter hesabından Emniyet'i etiketleyerek, "Bulun ağabeyimin katillerini" ifadelerini kullandı.

[Haber görseli]

Cenaze törenine göz yaşları sel oldu

Ayar'ın cenazesi Emirgan Camii'ne getirildi. Ayar'ın yakınları cenaze namazı öncesi tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

[Haber görseli]

İlgili Haberler