Halk TV Canlı Yayın
İstanbul'da Beşiktaş Meydanı'nda bir otobüsün durağa dalması sonucu ve daha sonra şoförün bıçakla çevresindekilere saldırması sonucu 13 kişi yaralandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, şoförün kaçmasına engel olmak isteyen bir kişiyi kolundan yaralayarak denize atladığını ve daha sonra gözaltına alındığını açıkladı.

Yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Demirören Haber Ajansı (DHA), yaralılardan ikisinin durumlarının ağır olduğunu bildirdi.

DHA'ya konuşan bir görgü tanığı, "Otobüsteydik, Zincirlikuyu'dan binmiştim otobüse. Sol yaparken manevra yaptı, durağa daldı. Sonra çıktı bıçak elinde insanlara saldırmaya başladı...Sonra dümdüz denize doğru koştu. Denize atladığını gördük, olay bu. 35-40 yaşlarındaydı" dedi.

Anadolu Ajansı (AA), şoförün bıçakla saldırı ve yaralamadan suç kaydının olduğunu aktardı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü: Alkollü olmadığı tespit edildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise "Olayı gerçekleştiren Necdet K. (33) isimli şahsın 10 yıllık Özel Halk Otobüsü şoförü olduğu, güzergâhı dışında Ortaköy istikametine doğru seyir halinde iken bilinmeyen bir sebepten dolayı içerisinde yolcu bulunmayan otobüs ile Bahçeşehir Üniversitesi otobüs durağında beklemekte olan vatandaşlara çarptığı, devamında elindeki bıçakla kaçmasına engel olmak isteyen (1) vatandaşı kolundan yaralayarak Beşiktaş sahilinden denize atladığı belirlenmiştir" denildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı:

"Şahıs kendisini kovalayan görevlilerce denizden çıkartılarak gözaltına alınmış, yapılan araştırmalarda şahsın alkollü olmadığı tespit edilmiştir.

"Otobüs çarpması ve bıçakla yaralama neticesinde (3)'ü İran uyruklu, (2)'si yaşı küçük olmak üzere toplam (13) şahıs yaralanmıştır."

Polisin olaya ilişkin soruşturması sürüyor.

İBB: Çok kapsamlı tedbirler alacağız

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) da şoför, araç sahibi ve özel halk otobüsü şirketi hakkında inceleme başlattı.

İBB'den yapılan açıklamada, "İstanbulluların bir daha benzer bir durum yaşamamaları için özel halk otobüsü sistemini incelemek dahil çok kapsamlı tedbirler alacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz" denildi.

Ongun açıkladı: 1 kişi hayattını kaybetti