Acıbadem Üniversitesi, Anadolu Yakası'nın İlk TOEIC Test Merkezi Oldu

Acıbadem Üniversitesi, Anadolu Yakası'nın İlk TOEIC Test Merkezi Oldu
Dünya genelinde bir standart haline gelen ve 160’tan fazla ülkede 14 binden fazla kurumda geçerli olan TOEIC İş İngilizcesi testi, Artık Acıbadem Üniversitesi bünyesinde uygulanıyor. İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet edenler, bölgenin ilk test merkezinde TOEIC'e kolaylıkla katılıp özgeçmişlerini güçlendirebiliyor.

Dünya genelinde bir standart haline gelen ve 160’tan fazla ülkede 14 binden fazla kurumda geçerli olan TOEIC iş İngilizcesi testi Acıbadem Üniversitesi bünyesinde uygulanmaya başlandı. İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet eden birçok kişi Acıbadem Üniversitesi bünyesinde bulunan bölgenin ilk test merkezinde TOEIC’e kolaylıkla katılıp özgeçmişlerini güçlendirebiliyor.

acibadem-universitesi-anadolu-yakasini-21631.jpg

Türkiye’de iş İngilizcesini bir standart haline getirmeyi amaçlayan ETS Global, Acıbadem Üniversitesi ile yaptıkları çalışmalar kapsamında İstanbul Anadolu Yakası’ndaki ilk test merkezinde hizmet verdiklerini açıkladı. ETS Global Türkiye Müdürü Akhan Özten, “Küreselleşmenin hız kazandığı günümüzde İngilizce bilme ihtiyacı da artıyor. Biz de bu iş İngilizcesi kapsamında becerilerini ve yetkinliğini ölçme amacıyla 160’tan fazla ülkedeki 14 binden fazla kurum tarafından kabul edilen TOEIC (Test of English for International Communication) testleri düzenliyoruz” dedi.

acibadem-universitesi-anadolu-yakasini-21631-3.jpg

“TOEIC, KARİYER ODAKLI BİR DİL YETERLİLİK TESTİ”

Akhan Özten, “Kariyer odaklı bir dil yeterlilik testi olan TOEIC, profesyonellere ve şirketlere yönelik bir İngilizce testidir. Bu testi, global çapta iş yapmak isteyenlerin başarı anahtarı niteliğini taşıyor. Bireylerin İngilizce dil bilgisi ve becerilerinin ölçülmesini sağlıyor. Biz de bu çerçevede, Acıbadem Üniversitesi bünyesinde İstanbul Anadolu Yakası’nda teste girmek isteyenler için eşsiz deneyim sunabilecek ilk test merkezimizi açmak istedik. Böylece, İstanbul Anadolu Yakası’ndan veya çevresinden TOEIC testini almak isteyenlere için önemli bir kolaylık yarattığımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

acibadem-universitesi-anadolu-yakasini-21631-2.jpg

Acıbadem Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güldal Süyen, üniversite diplomasının yanı sıra, mezunlara 21. yüzyıl becerilerini kazandırmak ve onları beceriye dayalı işe alım sürecine hazırlamanın önceliklerinden olduğunu belirtti. Prof. Dr. Süyen, “İş dünyasında en çok aranan becerilerden birisi olan uluslararası iletişim, bu yüzden müfredatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Öğrencilerimizin bu beceriyi TOEIC testi ile ulusal ve uluslararası arenada sertifikalandırmaları ve iş dünyasına bir adım önde başlayabilmeleri adına ETS Global B.V. ile yaptığımız iş birliğine, üniversitemiz bünyesinde, kurumsal ve halka açık TOEIC test merkezinin açılmasına çok önem veriyoruz” diye konuştu.

Kaynak:DHA