Uğurcan Çakır Galatasaray'a, Dominik Livakovic Trabzonspor'a

Uğurcan Çakır Galatasaray'a, Dominik Livakovic Trabzonspor'a
Uğurcan Çakır'ın Galatasaray'a transfer süreci, Trabzonspor'u Dominik Livakovic'e yöneltti. Fenerbahçe'nin de ilgilendiği Hırvat kaleci için Nenad Bjelica, 'Tekrar buluşalım' çağrısı yaptı. İşte detaylar...

Uğurcan Çakır'ın Galatasaray'a transfer süreci CEO Erden Timur'un, "Fernando Muslera'nın son senesi" açıklamasıyla hızlandı. Kısa süre önce Uğurcan Çakır da "Galatasaray da olur" sözleriyle ateşi yakmıştı.

ERTUĞRUL DOĞAN İSTEMİYOR

Başkan Ertuğrul Doğan, "Türkiye içinden bir takıma neden satayım" demesine rağmen Uğurcan için TFF Asbaşkanı Yusuf Günay'ın başlattığı bir görüşme maratonu devam ediyor. Uğurcan'ın ayrılmak istemesi, Galatasaray'ın yerli rotasyonu için iyi bir yerli kaleciye ihtiyacı olması operasyonu hızlandırdı.

LİVAKOVİC'İ TRABZONSPOR KAPIYOR

Fenerbahçe'nin Dominik Livakovic transferi de bu görüşmelere kurban gitmiş durumda. Hırvat kaleci için anlaşma olmasına rağmen Nenad Bjelica, aynı yerde kamp yaptıkları Livakovic'e, "Kalecimiz ayrılabilir. Yeniden buluşabiliriz" dedi. Livakovic tanıdığı bir teknik adamla çalışmayı tercih etti.

TRABZONSPOR'A İVME KAZANDIRACAK

Şampiyonluğun mimarlarından Uğurcan'la yolların ayrılmasıyla oluşacak tepkinin Livakovic'le doldurulması ise Trabzonspor'da Başkan Doğan'a iyi bir ivme getireceği düşünülüyor.

Kaynak: Fotospor