Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 11.06.2021 11:41

Türkiye-İtalya maçının hakemi Merih Demiral'ın korkulu rüyası

Türkiye – İtalya maçı karşılaşmasının yönetici hakemi Danny Makkelie olacak. Peki Danny Makkelie kimdir? Hangi maçlarda görev almıştır?

Euro 2020 sezonunun ilk maçı olan Türkiye – İtalya maçında hakem olarak görev yapacak olan Danny Makkelie, daha önceden de Türk takımlarının oynadıkları maçlarda hakem olarak görev yapmıştır. Euro 2020 sezonunun açılış karşılaşmasında A Milli Takım, Roma Olimpiyat Stadyumu’nda ev sahibi ülke olan İtalya ile birlikte onayacak. UEFA’dan yapılan bir açıklamaya göre, saat 21:00’de başlayacak olan maçta Hollanda Futbol Federasyonu’ndan Danny Makkelie yönetici hakem olarak yer alacak. 38 yaşında olan hakem, daha önceden de 3 kere Türk takımlarının oynadıkları maçta hakem olarak yer almıştı.
 

Türkiye – İsveç maçında hakemlik yapmıştı 24 Mart 2016 yılında A Milli Takımımız İsveç ile yapılan bir hazırlık maçında oynamıştı ve bu maçta 2-1 skor ile İsveç’i mağlup eden Ay-Yıldızlı futbolcularımızın mücadelesinde Makkelie yönetici hakem olarak görev yapmıştı.

Hakem Makkelie, ayrıca UEFA Avrupa Ligi’nde hem Fenerbahçe’nin hem de Beşiktaş’ın oynamış oldukları birer maçlarında yer almıştı. 2016 / 2017 de yapılan sezonda Makkelie’nin yönetmiş olduğu maçta Beşiktaş deplasmanda Olympiakos ile mücadele etti ve maç 1-1’lik skor ile son buldu. UEFA Avrupa Ligi ply-off turunda da, Fenerbahçe’nin deplasmandaki Grasshopper’ı 2-0 skor ile mağlup ettiği karşılaşmada da Hollandalı hakem Danny Makkelie yer almıştı.

Hollandalı hakem daha önce Juventus - Barcelona maçını yönetmiş ve Merih Demiral'a kırmızı kart göstermişti.


 

Spor