TFF Başkanı'ndan Jesus'a Play Off yanıtı!

TFF Başkanı'ndan Jesus'a Play Off yanıtı!
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın gündeme getirdiği şampiyonun play-off ile belirlenmesi konusuna dair açıklama yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında, Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu oldu. Büyükekşi, son olarak Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un gündeme getirdiği play-off konusu hakkında açıklama yaptı.

Ajansspor'un aktardığı haberde, bir süre önce Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, sonrasında Şenol Güneş ve son olarak da Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un gündeme getirdiği, ligi ilk dörtte bitiren takımların play-off oynaması şeklindeki düşünce, TFF nezninde kabul görmediği belirtildi.

thumbs-b-c-7f19b62ce59540372e01435be03087f6.jpg

'Gündemimizde yok'

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, bunun hiçbir koşul altında kabul edilemeyeceğini söyledi. Büyükekşi, "Play-off'un olması mümkün değil. Böyle bir şey gündemimizde yok. Sezon devam ederken kural değiştirilir mi? Maç oynanıyor, sen 70. dakikada 'dur, ben kuralı değiştirmek istiyorum' diyorsun. Böyle şey olmaz. Sezon nasıl başladıysa öyle bitecek. Gündemimizde play-off ya da benzeri bir konu yok" ifadelerini kullandı.

Yabancı kuralı

Mehmet Büyükekşi, "Gelecek sezon yabancı kuralı değişecek mi?" sorusuna ise "Daha netleşen bir şey yok" şeklinde yanıt verdi.

Jesus ne demişti?

Sevilla Fenerbahçe maçı öncesi basın toplantısında Play Off açıklamalarına değinen Jesus, "Bugün Avrupa Ligi maçını konuşmak için buradayız. Ligi konuşmak için vaktimiz olacak. Şu an iki büyük takım yarışıyor. Geri kalanı için yorum yapmayacağım. Düşüncelerim, benim kafamdaki düşüncelerimdir. Kimse bana fikir vermez." şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Portekiz basınından A Bola'da yer alan habere göre Jesus, lig sonunda ilk 4 takım için play-off oynamalı fikrini sunmuştu.