Onyekuru'dan Kadıköy ve Terim itirafı: Duyunca şok oldum

Adana Demirspor'un yeni transferlerinden Henry Onyekuru, Tivibuspor'da açıklamalarda bulundu. 24 yaşındaki futbolcu Galatasaray'da oynadığım dönem için de konuştu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Ağustos 2022 00:27
Onyekuru'dan Kadıköy ve Terim itirafı: Duyunca şok oldum

Bir dönem Galatasaray forması giyen ve bu sezon Adana Demirspor'a transfer olan Henry Onyekuru, Tivibuspor'a konuştu. Onyekuru; Fenerbahçe'den Kadıköy galibiyeti ve Fatih Terim'e kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

'İnanamadım ve şaşırdım'

"Galatasaray'a ilk geldiğimde, bana Fenerbahçe'yi 20 senedir yenemediğimizi söylediklerinde inanmadım ve şaşırdım. Futbolda nasıl olur da bir takımı 20 sene yenemezsiniz diye düşünmüştüm. O zamanki asbaşkanımız söylediğinde inandım. Kendileri ile oynadığımız maçta 1-0 öne geçtik, 1-1 oldu, 3-1 yendik. Çok mutlu bir gündü. Benim için de inanılmaz bir deneyimdi."

'Fenerbahçe'den teklif aldım'

"Geçtiğimiz senelerde, 2 sene önce Fenerbahçe'den teklif aldım. Sanırım bu 2-3 senedir Galatasaray'da oynamış oyuncuları istemiyorlar gibi bir düşüncem var. Taraftarların düşüncesi farklı olabiliyor, tepki alabiliyor. Ama benim için bu futbol, bir oyun. Kimseyle herhangi bir problemim yok."

'Terim ile konuşmadım'

"Transfer sürecinde Fatih Terim ile konuşmadım ama Adanalı olduğunu biliyorum. Kendisi ile baba-oğlu ilişkim vardı. Umarım kendisini Adana'da bizim maçları izlerken görürüz."

'Şok oldum'

Fatih Terim'in Galatasaray'dan ayrıldığını duyunca açıkçası ilk duyduğumda inanamadım, şok oldum. Neler olduğunu bilmiyordum. Kendisini o dönem aramadım, haberleri takip ettim. Galatasaray için çok büyük başarılar elde etmiş bir insan. Galatasaray, onun ailesi. Türkiye için çok büyük başarılar elde etmiş bir isim. Umarım bir gün yine Galatasaray ile yolları kesişir. Hoca olabilir, başkan veya başkan yardımcısı olabilir bunu bilemem ama Galatasaray onun ailesi.