Lionel Messi, Arda Turan hakkında konuştu!

Lionel Messi, Arda Turan hakkında konuştu!
İspanya La Liga kulüplerinden Barcelona forması giyen dünyaca ünlü futbolcu Lionel Messi, Arda Turan hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Messi, kariyerindeki dördüncü "Altın Ayakkabı" ödülünü kazandığ törende,...

İspanya La Liga kulüplerinden Barcelona forması giyen dünyaca ünlü futbolcu Lionel Messi, Arda Turan hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Messi, kariyerindeki dördüncü "Altın Ayakkabı" ödülünü kazandığ törende, Arda Turan ve Cristiano Ronaldo hakkında konuştu.

Ödül töreni sonrası Fanatik gazetesine demeç veren Barcelonalı yıldız Arda Turan’ın durumu ve Ronaldo ile rekabetini anlattı. Cristiano Ronaldo ile arkadaş olup olamayacakları hakkında yorumda bulunan Messi, Arda Turan'ın Barcelona'daki durumuyla ilgili tespit yaparak, Türk futbolcunun şanssız bir dönem geçirdiğine değindi.

Lionel Messi, Arda Turan

"ARDA ŞANSSIZ BİR DÖNEM GEÇİRDİ"

Arda Turan'ın çok eleştirildiğini bildiğini söyleyen Messi, "Arda Turan’ı ülkesinde çok eleştirdiklerini biliyorum. Ancak Arda kalitesi çok yüksek olağanüstü bir oyuncu. Ne yazık ki şanssız bir dönem geçirdi. Süreklilik ve güven konusunda sıkıntıları oldu. Sonuçta her oyuncu takımında yüksek performans göstermek ister.

ATLETİCO'DA FARKLI POZİSYONDA OYNUYORDU

O Atletico’dan buraya geldi. Orada farklı bir pozisyonda oynuyordu. Burada ise daha farklı bir bölgede oynamaya çalışıyor. Elbette her hafta en iyisini yapmak kolay değil. Tekrar oynamaya ve kendine olan güvenini kazandığında her şey onun için daha iyi olacak. Bizim için çok faydalı bir futbolcu" dedi.

RONALDO’YA "ARKADAŞ" YANITI

Lionel Messi, Cristiano Ronaldı

Sürekli rekabet halinde olduğu ve bir dönem "düşman" gibi gösterildiği Cristiano Ronaldo'nun "Bir gün onunla iyi arkadaş olacağız" sözüne de değinen Messi, "Real Madrid’in şu an ligde gerimizde kalması sadece geçici bir durum. Şu an Real’in geride kalması ilk kez yaşanmıyor. Sonunda onlar yine bizi yakalamaya çalışacak. Bunu yapabilecek kapasiteye sahipler. Çünkü çok kaliteli oyuncuları var... Son dönemde bireysel ödülleri Ronaldo ve ben kazanıyoruz. Ancak dünyada çok iyi oyuncular mevcut. Ballon d’Or’u kazanacak Neymar, Mbappe ve Luis Suarez gibi isimler mevcut. Ronaldo bir gün onunla çok iyi arkadaş olabileceğimizi söylemiş. Olur mu bilmem. Çünkü yakın arkadaş olmak için vakit geçirmek gerek. Onunla bu yönden bir bağımız yok. Sadece ödül gecelerinde birbirimizi görüyor ve konuşuyoruz. Aramızda bir soğukluk yok ama yaşantımızdan dolayı pek bir arada olacak bir durumumuz olmuyor" dedi.

UEFA Yılın 11’i adaylarını açıklandı

HALK TV FACEBOOK SAYFASI

Etiketler :