İmamoğlu'ndan Ali Koç'a yanıt: Koç ailesine zarar vermemesi dileğiyle...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'a sosyal medyadan yanıt verdi. İmamoğlu, "Fenerbahçe’nin her zaman yanındayım. Bu dilin saygın Koç Ailesi’ne zarar vermemesi dileğiyle" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Mayıs 2022 15:53
İmamoğlu'ndan Ali Koç'a yanıt: Koç ailesine zarar vermemesi dileğiyle...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Süper Lig şampiyonu Trabzonspor'u ziyarette bulunmuştu. Ardından İstanbul Valiliği Yenikapı'da Trabzonspor'un şampiyonluk kutlamalarına onay vermiş ve İBB de bu kararı desteklemişti. Bu iki durumun ardından Ali Koç İmamoğlu hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Ali Koç, İmamoğlu'nun Uğur Dündar'a bordo-mavili kravat hediye etmesini de sert sözlerle eleştirirken İmamoğlu Koç'un sözlerine cevap verdi.

İmamoğlu'nun hediye ettiği kitap tartışma yaratmıştı

Uğur Dündar, İmamoğlu’na '61' numaralı forma hediye derken, İmamoğlu da Özkan Sümer'i anlatan 'Ufuk Çizgisindeki Adam' kitabını hediye etmişti. Karşılıklı yapılan bu hediyeleşme sosyal medyada tartışma yaratmıştı.

Ali Koç'tan Ekrem İmamoğlu'na eleştiri!

Fenerbahçe Kulübü'nün Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu’nun Nisan Ayı Olağan Toplantısı'nda başkan Ali Koç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar’a yaptığı ziyarette taktığı bordo-mavili kravata tepki göstermişti.

Koç, "Trabzon’dan gelen bazı insanların enteresan özellikleri var, Milli Takım bizim stadımıza gelir, hocası (Şenol Güneş) bordo-mavi kravatla gelir. Şehrin belediye başkanı (Ekrem İmamoğlu) Divan Kurulu Başkanımızı ziyarete gelir, bordo-mavi kravatla. Ya kime ne anlatıyorsunuz.

Bir de utanmadan, o kitabında içende yazanları bilmiyordum, eminim sayın başkan (Uğur Dündar) da bilmiyordu… Bize ağır hakaretler ifade eden kitabı hassasiyetsizliğini yapar. Umarım Fenerbahçelilerin, Ekrem İmamoğlu’na hangi şehrin belediye başkanı olduğunu hatırlatma günleri gelmez. Uğur Bey forma verdi, ben olsam vermezdim. Ancak niyeti kötü değildi. Ziyaretçisinin niyeti kötüydü.

Korka korka Türk futbolu bugünlere geldi. Yarın bir gün benim başıma ne gelir bilmiyorum. Ama susarsam da aynada kendime bakamayacağımı biliyorum" diye konuştu.

İmamoğlu'ndan yanıt geldi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Ali Koç'a yanıt geldi. İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Ali Koç’un açıklamasını dinledim. 'İmamoğlu Koç Ailesi’nin Projesidir' komplosunu yıktığı için teşekkürler. İktidara toz kondurmamasını camianın takdirine bırakıyorum. Fenerbahçe’nin her zaman yanındayım. Bu dilin saygın Koç Ailesi’ne zarar vermemesi dileğiyle…" ifadelerine yer verdi.

ekran-resmi-2022-05-07-19-22-45.png

Eski Fenerbahçeli yöneticiden İmamoğlu’na: Özür dilemezsen elbet hesaplaşacağız

Eski Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi Metin Sipahioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun özür dilemesini talep etti.

Sipahioğlu, Twitter paylaşımında, İmamoğlu’nun Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a ağır sözlerle yüklendiği açıklamasını alıntıladı.

Eski yönetici şunları yazdı: “1. Bugün konuşan; Koç Holding başkan vekili değil, Fenerbahçe başkanıydı. 2. Dün, iktidarın bakanlarını çok daha sert eleştirdi. Herhalde çevren bilgilendirmemiş! 3. Yolun yol değil. Verdiğin kitaplar, bu açıklaman vs. 4. Burası Fenerbahçe! Özür dilemezsen elbet hesaplaşacağız!”