Galatasaraylı yöneticiden olay video! Mahkemede delil olarak kullanılacak

Galatasaray'ın yönetim kurulu üyesi Mahmut Recevik'in genel kurulda yaşananlarla ilgili olarak paylaştığı video camiayı ayağa kaldırdı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetiminin idari açıdan ibra edilmemesi kararının çıktığı kurulda yapılan ilk oylamada evet oylarının hayır oylarından fazla olmasına rağmen oylamanın tekrarlatıldığı iddia edildi. Divan üyelerinin kendi aralarındaki sohbette de evet oylarının fazla olduğu konuşmalar videoya yansıyor. Öte yandan Galatasaray yönetiminin genel kurulu mahkemeye taşıyacağı bu görüntüyü delil olarak kullanacağı öğrenildi.

Galatasaray’da geçtiğimiz gün yapılan tarihi genel kurulda, Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi idari yönden ibra edilmedi. Bu karar sonrasında sarı kırmızılı kulüp 30 gün içerisinde başkan seçimi yapacak ve Mustafa Cengiz aday olamayacak. Sarı kırmızılı yönetimin bu kararı mahkemeye taşıyacağı iddia edilirken genel kurulda yaşanan bir diyaloğun videosu da delil olarak kullanılacak.

Büyük bir gerilim içerisinde geçen ve yaklaşık 14 saat süren genel kurulda mali yönden ibra edilen Cengiz ve yönetimi, idari açıdan ibra edilmeyince ortalık karıştı. Yapılan ilk oylamanın sayılamaması gerekçesiyle Divan üyeleri yeniden oylama yapılmasına karar verdi.

Bu sırada mikrofonların açık kaldığını fark etmeyen Divan üyelerinin kendi aralarında yaptığı konuşma kayıttaki kameraların yayınına yansıdı.

Galatasaray yöneticisi Mahmut Recevik’in paylaştığı videoda “İlk oylamada evet oyları, hayır oylarından fazlaydı. Divandakiler bunu görmezden gelip oylamayı tekrar ettirdiler.” dedi.

Öte yandan Galatasaray yönetiminin ibra edilmeme kararını mahkemeye taşıyacağı iddia edildi.

İşte videoya yansıyan konuşmalar;

Erkek sesi: İlk oylamada evetler çok daha fazla

Kadın sesi: İlk oylamada evetler fazla

Erkek sesi: Tamam sıkıntı yok ya

Erkek sesi: Çocuklar oturun ya

Kadın sesi: Yalnız bir şey söyleyeyim mi, eğer yine 13-14 fark olursa oylamayalım

Erkek sesi: Oylamayacağız, devam edeceğiz

Erkek sesi: Üstad, üstad, Yakın düşersek bir daha kapalı oylama demeyelim. Çünkü gittikçe gereceğiz ortalığı