Galatasaray'ı karıştıran iddia: GS TV'de kızlara taciz

Galatasaray'ı karıştıran iddia: GS TV'de kızlara taciz
Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda Galatasaray Kültür Sanat Derneği Başkanı Vahap Tanrıverdi'nin "GSTV'de arka odalarda kızları taciz edenler de konuşulsun" demesi sonrası tansiyon yükseldi.

Tanrıverdi daha sonra tüzüğün 45. maddesi gereğince yapılan oylama sonrasında salondan çıkarıldı.

Salonda Arda Üçer'in konuşmasını yaptığı sırada tansiyon yükseldi. Arda Üçer'in, "Sakız çiğneyerek genel kurula gelen yönetici görmek istemiyorum" sözleri sonrası ortalık karıştı.

GS TV'DE KIZLARA TACİZ İDDİASI

Genel kurul üyesi Galatasaray Kültür Sanat Derneği Başkanı Vahap Tanrıverdi'nin bu sırada oturduğu yerden yüksek sesle bağırması gerginliği artırdı. Vahap Tanrıverdi'nin, "GSTV'de arka odalarda kızları taciz edenler de konuşulsun" deyince tansiyon yükseldi.

Genel Kurul Başkanı Metin Aslan, tüzüğün 45. maddesi gereğince Vahap Tanrıverdi'nin salondan çıkarılmasını oyladı ve oy çokluğuyla Tanrıverdi salondan çıkarıldı.

OZAN KORKUT'UN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

Galatasaray eski başkan adaylarından Ozan Korkut'un, "İçeride bize aslan gibi kükreyen, dışarıda maalesef kedi gibi davranan başkanımızdan bu konuda bir cevap gelmiyor" sözleri genel kurul salonunda tepki çekti.

Galatasaray Yıllık Olağan Genel Kurulu Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium Toplantı Salonu'nda devam ederken, sarı-kırmızılıların eski başkan adaylarından Ozan Korkut'un bazı söylemleri salonda tepki çekti ve sesler yükseldi.

"BAŞKAN İÇERİDE ASLAN, DIŞARIDA KEDİ"

Korkut'un, "Fenerbahçe ve Beşiktaş Kulübü Türkiye'de kendi masraflarını kendileri karşılayarak kendi statlarını yapan yegane kulüpler olduğu söyleniyor. Galatasaray'ın devletimize yük olduğu ima ediliyor. İçeride bize aslan gibi kükreyen, dışarıda maalesef kedi gibi davranan başkanımızdan bu konuda bir cevap gelmiyor" açıklaması sonrasında salondaki üyelere daha sonra Ozan Korkut'a tepki gösterdi.

Tepkilerin ardından ise Korkut, "Galatasaray'ın haklarının korunmasından bahsediyoruz. Herhangi bir saygısızlık amacıyla söylemedim. Aranızda eğer böyle anlayan varsa, sayın başkan da böyle anladıysa tabii ki özür dilerim. Asla ima etmek istediğim yaralayıcı bir kelime değildi" diye konuştu.

Ozan Korkut, konuşmasının son bölümünde 1 Haziran'da yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu başkanlık seçiminde adayının Mustafa Cengiz olduğunu açıkladı.