Fenerbahçeli Eski Genç Yıldız Süper Lig'e Transfer Oldu

Fenerbahçeli Eski Genç Yıldız Süper Lig'e Transfer Oldu
Süper Lig ekibi Hatayspor'da teknik direktör Volkan Demirel, eski Fenerbahçeli genç oyuncu Ömer Faruk Beyaz'ı Hatayspor'a transfer etti.

Fenerbahçe'den ayrılarak Alman takımlarından Stuttgart'a imza atan Ömer Faruk Beyaz, Süper Lig'e döndü. Genç oyuncu Hatayspor'a transfer oldu. Detaylar...

Fenerbahçe'den ayrılmıştı

Fenerbahçe'de sözleşmesi bittikten sonra Alman takımlarından Stuttgart ile 4 yıllık sözleşme imzalayan 19 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz sezonu Magdeburg'da kiralık olarak geçirmişti.

Kiralık olarak geldi

Hatayspor, Ömer Faruk Beyaz'ı kiralık olarak transfer ettiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, ''Bundesliga ekiplerinden Stuttgart forması giyen genç orta saha oyuncusu Ömer Faruk Beyaz ile satın alma opsiyonlu, 1 yıllık kiralık sözleşme imzaladık. '' ifadeleri yer aldı.

Ajansspor duyurmuştu

Geçtiğimiz günlerde Ajansspor'dan Nazım Türknas, Hatayspor'un Ömer Faruk Beyaz ile görüşme yaptığını ve anlaşma sağladığını duyurmuştu. Bugün ise transfer resmen açıklandı.

Geçen sezon 4 maça çıkabildi

Geçtiğimiz sezonun başında FC Magdeburg'a kiralanan Ömer Faruk Beyaz, Ocak ayında tekrar Stuttgart'a döndü. 19 yaşındaki oyuncu 2022/23 sezonunda 4 mücadelede görev alabildi. Skor katkısı sunamayan Ömer Faruk Beyaz, 69 dakika sahada kaldı.