Beşiktaş gözünü Ajax'ın yıldızına çevirdi!

Beşiktaş gözünü Ajax'ın yıldızına çevirdi!
Orta saha ve kanatlara yaratıcı bir oyuncu takviyesi yapmak isteyen Beşiktaş, Hollanda semalarında dolaşmaya devam ediyor. Siyah-Beyazlılar, Ajax’ta sıkıntılı günler geçiren ve kulüpten ayrılması gündeme gelen yıldız oyuncu için nabız yoklamaya başladı. İşte tüm detaylar...

Beşiktaş transferde rotayı yine Hollanda’ya çevirdi. Siyah-Beyazlılar’ın gündeminde Ajax’ın bir başka yıldızı var. Hollanda devinin Sırp yıldızı Tadic’i çok istemesine rağmen Fenerbahçe’ye kaptıran Beşiktaş Yönetimi, bu kez benzer özelliklere sahip olan futbolcunun peşinde. 31 yaşındaki solak futbolcu, forvet arkasında ve sağ kanatta görev yapıyor. Tadic’in ayrılığı sonrasında kendisinden onun boşluğunu doldurması istense de son dönemde kulüpte yaşanan gelişmelerden çok rahatsız. Bu transfere ve Beşiktaş'ın peşinde olduğu bir yıldıza dair tüm detaylar haberimizde...

Hollanda’daki basın mensuplarından “Yeni Tadic” beklentisiyle ilgili gelen sorulara tepki gösteren Berghuis, “Ben öyle biri olmayacağım. Ben neysem oyum ve belli bir rolde kendimi çok rahat hissediyorum. Genç oyunculardan, Afrikalı ve Güney Amerikalı oyunculara kadar takımdaki herkesle iletişim kuruyorum. Bu hoşuma gidiyor” ifadelerini kullandı. Takımın giderek zayıfladığının da altını çizen deneyimli futbolcu, birkaç gün önce yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

‘Alarm zili çaldı’

“Şu anda durum endişe verici, bunu görmezden gelemeyiz. Her takımı yenmemiz bekleniyor ama şu anda durumumuzu gördüğümde bu beklentileri karşılayıp karşılayamayacağımızdan şüphe duyuyorum. Bunu sahada göstermeliyiz, bunu başarabilecek bir kadromuz olmalı. Beni endişelendiren de bu. Tadic ayrılığı ile ilk alarm zili çaldı.”

Bir de ceza alınca...

Üstelik Berghuis ile ilgili yaşanan tek sorun bu değil. Bir Twente taraftarına saldırdığı için ceza alan yıldız futbolcunun önümüzdeki günlerde Ajax ile olan bağlarının tamamen kopması gündemde. İşte Beşiktaş cephesi tam da bu noktada devreye girdi. Hollanda futboluna yakın birkaç menacere yetki veren Siyah-Beyazlılar, maliyet araştırmasına koyuldu. Oyuncunun Ajax’la resmi olarak kontratını feshetmesi durumunda, Beşiktaş’ın hiç vakit kaybetmeden transfer teklifini ileteceği öğrenildi.

Beşiktaş gözünü Ajaxın yıldızına çevirdi Tadic olmayınca...

Yeri şimdiden hazır

Olası bir Berghuis transferine şimdiden tam not veren Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş; sakatlık kâbusu yaşayan Ghezzal’ın yerinde Hollandalı yıldızı kullanmanın planlarını yapıyor. Siyah-Beyazlı yönetim, Steven Berghuis transferi gerçekleşmezse, yine o seviyede kaliteli bir yıldızı mutlaka kadroya katmanın hesapları içerisinde.