Tepkilerin Odağındaydı: Lütfü Savaş Anket Sonuçlarına İşaret Etti!

Tepkilerin Odağındaydı: Lütfü Savaş Anket Sonuçlarına İşaret Etti!
Hatay’da, mevcut belediye başkanı Lütfü Savaş yeniden aday gösterildi. Adaylığı nedeniyle eleştirilen Lütfü Savaş, Birileri ‘ben aday olayım’ diyenler benim adaylığımı geri çekmemi istiyorlar. Ben tartışılacak bir aday değilim ama maalesef CHP’de fazla demokrasi var. ” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen kentlerin başında gelen Hatay’da, mevcut belediye başkanı Lütfü Savaş yeniden aday gösterildi.

Adaylığı nedeniyle eleştirilen Lütfü Savaş, “Özgür Bey’i de destekleyen taraf da vardı. Bizi onore eden açıklamaları da oldu. Yapılan 4 ankette önde çıktık. Beni tekrar seçmen beni onurlandırdı. Şu bir gerçek ki; Biz Hatay için ve Hatay’ı yeniden ayağa kaldırmak için aday olduk. Tabi ki aday adaylığı sürecinde herkes rüştünü ortaya koyabilir. Partimiz beni seçtiği için Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum. Birileri ‘ben aday olayım’ diyenler benim adaylığımı geri çekmemi istiyorlar” ifadelerini kullandı.

"CHP'DE FAZLA DEMOKRASİ VAR"

Lütfü Savaş sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnsan geçmişiyle yaşar. Hangi güzelliklerle birliktelerse onlarla ilerlerler. Sayın Kılıçdaroğlu beni aday göstermek istedi. PM’den ben ‘hayır’ oyuyla çıktım ama Kemal Bey beni kendisi aday gösterdi. Ben tartışılacak bir aday değilim ama maalesef CHP’de fazla demokrasi var. Hatay Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yummadan önce Hatay’ı coğrafyamıza armağan etmişti. O yüzden benim gibi ulusal hassasiyeti olan birinin aday olması daha mantıklı.

"BİZDE BU KONULAR RAHAT KONUŞULUR"

Parti disiplini olması lazım. İktidar partisinde bir kişi konuşuyor, bizde de herkes konuşuyor. Aslında bunun ortası bulunması lazım. Ben aday adaylığı sürecimde Genel Merkez’e sadece bir defa ‘hayırlı olsun’ ziyaretine gittim. Genel Başkanımız ‘geçmiş olsun’ ziyaretine geldi. Hatay’dan ben Ankara’daki olayları çok yakın takip edemiyorum. Bizde bu konular çok rahat konuşuluyor."