Son seçim sonucunu en doğru bilen şirketten çarpıcı seçim tahmini: AKP'nin en büyük dezavantajı emekliler

Son seçim sonucunu en doğru bilen şirketten çarpıcı seçim tahmini: AKP'nin en büyük dezavantajı emekliler
Son seçimlerin sonuçlarını en doğru tahmin eden BETİMAR'ın patronu Gürkan Duman, yerel seçimler için çarpıcı bir tahmin yaptı. Duman, AKP için İstanbul'daki en önemli dezavantajın emekliler olduğunu söyledi.

14 ve 28 Mayıs seçimlerini en doğru tahmin eden araştırma şirketi olan Betimar Araştırma'nın Başkanı Gürkan Duman, İstanbul'da yaptıkları anketlerle ilgili yeni açıklamalar yaptı. Yaptıkları araştırmalarda Cumhur İttifakı’nın daha önde olduğunu da ifade eden Gürkan Duman, AKP için en büyük dezavantajın 55 yaş üstü emekliler olduğunu söyledi.

Habertürk'te konuşan Gürkan Duman, şunları söyledi:

* Seçmen son 10 günde son 1 haftada karar verecek. Partiler arasında oy geçişleri olabilir. Ama en nihayetinde seçmenin yüzde 85'i bir önceki 14 Mayıs seçimlerinde oy verdiği partinin adayına oy verme eğiliminde. Bu sebeplerle güvenilir sonuçlar alınabilecek anketler için biraz daha beklemek gerekiyor.

* Hem Murat Kurum'un hem de Ekrem İmamoğlu'nun ellerindeki kendi yaptırdıkları araştırmalar kendi özelinde bana göre doğrudur.

* AKP ve Cumhur İttifakı açısından en dezavantaj 55 yaş üstü için geçerli.

* Ekrem İmamoğlu ve muhalefet süreci ekonomik sorunlar ve 55 yaş üstü emekli seçmen üzerinden yürütüyor. Bu kendi adına doğru bir planlama.

betimar-xrvn-jpg.webp

Etiketler :