Seri Halde Gaf Yapan Murat Kurum'a Çok Kötü Haber! Gaflarıyla Hayal Kırıklığı Yaratınca Erdoğan Sahaya İniyor

Siyasal analist İbrahim Uslu, İstanbul'da İmamoğlu'yla yarışan Murat Kurum'a kötü haber verdi. Art arda yaptığı gaflarla gündemde olan Murat Kurum'un seçmen tarafından gayri ciddi bulunacağını söyleyen Uslu'nun tespitleri şöyle...

AKP'nin İstanbul'da İmamoğlu'nun karşısına aday olarak çıkardığı Murat Kurum, art arda yaptığı gaflarla gündemde.

Kurum, eğitim hayatında kopya çektiğini, Gazzelilerin İstanbul’u AKP’nin kazanmasına sevineceğini, rakibi CHP’li Ekrem İmamoğlu için “Rakibi kendisi” demişti. Ayrıca Küçükçemece ile Büyükçekmece’yi karıştırmış ve İstanbul’un bazı ilçelerinin hangi yakada olduğunu unutmuştu. Kurum ayrıca kendisini protesto eden TOKİ mağdurlarının sloganlarını da destek sloganı sanmıştı. Sosyal medyada bu videolar dolaşıma girince, rakibi İmamoğlu ise Kurum için ‘acemi aday’ nitelendirmesi yapmıştı.

Gazete Duvar'dan Ceren Bayer'e konuşan Siyasal İletişim Uzmanı İbrahim Uslu, Kurum'un son dönemdeki gaflarının seçmen üzerinde net bir etkisinin olacağını söyledi.

Uslu, şöyle konuştu: “Eğer seçmen bir siyasetçiye güven duymuyorsa ve onu biraz küçümsemeye başlıyorsa -daha önce Yıldırım Akbulut, Binali Yıldırım'da oldu- insanlar o siyasetçiyi gayri ciddi buluyorlar. Bu bir siyasetçinin başına gelebilecek en kötü şey.”

Sadece partisinin oylarını almanın Kurum'a yetmeyeceğini MHP'nin ve kendisine oy vermeyen seçmenin de oylarını alması gerektiğini belirten Uslu, “Şu anki hâliyle buna imkan yok. Bu kadar gayriciddi bir insana diğer partilerin seçmenleri neden oy versin?” diye sordu.

'ERDOĞAN'IN ÇALIŞMASI DA YETMEZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'da yapacağı yoğun bir seçim çalışmasının da yeterli olmayacağını ifade eden Uslu, “Erdoğan tek başına partisinin tüm oylarını toplasa bile üzerine ilave oy koyması lazım ama orada da sorun yaşar. Diğer partilerin seçmenleri ve MHP seçmeninin bir kısmı Kurum'a oy vermezler” dedi.

'SİYASETÇİ ELBİSESİ ÜZERİNDE EĞRETİ DURDU'

Kurum'un teknokrat kimliğinin bundan sonra etkisinin olmayacağını söyleyen Uslu, “Teknokrat, bürokrat kimliği ile kalsaydı başarılı olurdu. Kampanya planlanırken bu doğru bir stratejiydi. Sadece İstanbul konuşacak olması, siyaset konuşmaması olumluydu. Ama 'Sadece İstanbul konuşacağım' dedi, mesele bir anda Gazze'ye ve Kandil'e ulaştı. Oysa teknokrat olarak kalsaydı, verilerle konuşsaydı sonuç alırdı. Siyasetçi elbisesi üzerinde eğreti durdu.”

Yerel seçimlere doğru gidilirken AKP’nin İBB Adayı Murat Kurum, vaatleri yerine gafları ile gündeme gelmeye devam ediyor. İddiaya göre Kurum’un gafları, Erdoğan’ın gündemine de gelmişti.

AKP’DE İSTANBUL SIKINTISI ÇÖZÜLEMEDİ

BirGün Ankara Temsilcisi Nurcan Gökdemir ise "AKP’de İstanbul sıkıntısı çözülemedi" diyerek şu kulis bilgilerini paylaştı:

İktidarın adayı Murat Kurum’un giderek bir komedi figürüne dönüşmesi AKP’yi kampanyasını revize etmeye mecbur bıraktı. Erdoğan bizzat İstanbul’da olacak ve bakanlıkların projeleri ile seçmenden destek arayacak.

Tüm ülke genelinde meydanlara çıkması planlanan, kısa sürede 15’e yakın ilde miting yapan Erdoğan’ın kampanya trafiğinin İstanbul’a daha fazla ağırlık verecek şekilde revize edildiği konuşuluyor. Erdoğan’ın İstanbul’da daha fazla etkinlikte görünür olması, bakanlıkların İstanbul’a ilişkin projelerini vaat olarak dillendirmesi, Erdoğan’ın “vaatlerin teminatı benim” mesajı vererek Kurum’un kimliğinin tıpkı kabinede olduğu gibi “Teknokrat”lıkla sınırlandırılması AKP kulislerinde tartışılıyor."

Etiketler :