Saadet'ten Tepki Çeken Vaat: Pembe Metrobüs

Saadet'ten Tepki Çeken Vaat: Pembe Metrobüs
Saadet Partisi tepki çeken 'pembe otobüs' vaadini tekrarladı. Saadet Partisi İBB Başkan adayı Birol Aydın, "hürmete en layık 65 yaş üstü büyüklerimizi, engellilerimizi ve kadınlarımızı bu çileden çekip çıkaracağız. Onlar için o saatlerde özellikle alternatif bir ulaşım imkanı sağlayacağız. Bunun adı Pembe Metrobüs’tür" dedi.

Saadet Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı, aday tanıtım programı düzenledi. Toplantıda konuşan Saadet Partisi'nin İstanbul Belediye Başkan adayı Birol Aydın, tepki çeken 'pembe metrobüs' vaadini tekrarladı.

saadet-partisi-ibb-adayi-birol-aydin-pe-20177.jpg

Aydın yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Sokak köpeklerine yönelik çalışmaları olduklarını belirten Aydın, “Metrobüs dediğimiz bir projeyi mutlaka ve muhakkak devreye sokacağız. Özellikle İstanbul'umuzda ulaşımın, toplu taşımanın en yoğun olduğu saatlerde balık istifi yolculuklar yapılmaktadır. Bütün İstanbulluları bu çileden kurtarmamız elzemdir. Ama kalıcı çözümü ortaya koyana kadar hürmete en layık 65 yaş üstü büyüklerimizi, engellilerimizi ve kadınlarımızı bu çileden çekip çıkaracağız. Onlar için o saatlerde özellikle alternatif bir ulaşım imkanı sağlayacağız. Bunun adı Pembe Metrobüs’tür. Sokaklarımızdaki başıboş köpeklerle ilgili tedbiri süratle devreye alacağız” dedi.

Kaynak:DHA