Özgür Özel: Bir Gün Bile Durmam

Özgür Özel: Bir Gün Bile Durmam
İYİ Parti'den istifa ettikten sonra AKP'ye katılan, daha sonra Eskişehir'den aday gösterilen Nebi Hatipoğlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in gündemindeydi. Özgür Özel "Eskişehir’i kimseye peşkeş çektirmeyiz" dedi. Özgür Özel, ilk genel seçimlerde kazanamazsa görevi bırakacağını belirtti.

Özgür Özel, ilk genel seçimlerde kazanamazsa görevi bırakacağını belirtti. Özel, yerel seçimler için kararlılıkla mücadele edeceklerini vurguladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı bir televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, ilk genel seçimlerde iktidarı kazanamazlarsa görevi bırakacağını ifade etti. Özel, partisinin başarıya susamış olduğunu ve bir genel seçimde iktidarı elde edememesi durumunda bir gün bile durmayacağını söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AKP’nin Eskişehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu’nun, “Ben başkan olduktan sonra Birlik vakfı ve diğer vakıflara maddi manevi kapılarımı açacağım” sözlerine de tepki gösterdi.

nebi-hatipoglu.jpg

Özel, “Milli irade hırsızı beyzade kazanırsa, Birlik Vakfı kazanacakmış. TÜRGEV, TÜGVA, Ensar Vakfı kazanacakmış. ENSAR Vakfı’na Eskişehir’i peşkeş çekecekmiş. Eskişehir’i kimseye peşkeş çektirmeyiz” diye konuştu.

Nebi Hatipoğlu’nun, ‘Ben başkan olduktan sonra Birlik vakfı ve diğer vakıflara maddi manevi kapılarımı açacağım” sözlerine tepki gösteren Özel, “ Eskişehir’in daha bir yıl önce AKP’ye itirazı olan, MHP’ye itirazı olan ve Eskişehir’in Cumhuriyetçilerinden, Atatürkçülerinden oy alan AK Parti’ye muhalefet edeceğim diye oy alan birisi o günlerde iktidar şirketlerinden yüksek miktarda teşvik alıyormuş.
Bu teşviklerin gereğini seçimden hemen sonra partisini değiştirerek Eskişehirlilerin oylarını alıp bir milli irade hırsızlığı, siyasi yan kesicilikle AK Parti’ye transfer olan birisi şimdi de diyor ki, Eskişehir’i ben yöneteyim.

Eskişehir’i Kazım Kurt yönetirse, Ahmet Ataç yönetirse bu döneme kadar hocanın yönettiği gibi Ayşe Ünlüce yönetirse kim kazanıyor 80 bin Eskişehir kazanıyor. O siyasi irade hırsızı, kazanırsa ne olacakmış ‘Hele bir seçileyim belediyelerin bütün imkanlarını vakıflara açacağım’ diyor. Milli irade hırsızı beyzade kazanırsa, Birlik Vakfı kazanacakmış. TÜRGEV, TÜGVA, Ensar Vakfı kazanacakmış. Sizin paranızı o evlatlarımızı koruyamayan istismarcıların ENSAR Vakfı’na Eskişehir’i peşkeş çekecekmiş. Yok öyle bir şey. Biz buradayız. Eskişehir’i kimseye peşkeş çektirmeyiz” dedi.