Murat Kurum'un Dili Sürçtü: Ekrem İmamoğlu'nu Yere Göğe Sığdıramadı

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, mevcut başkan Ekrem İmamoğlu'nu hedef göstermek isterken dili sürçtü, yere göğe sığdıramadı. Kurum, İmamoğlu'nu kastederek, "Verdiğiniz sözlerin ancak yüzde 87’sini gerçekleştirdiniz" dedi. Kurum, daha sonra ekibinin müdahalesiyle sözlerini değiştirdi.

AKP'nin İBB başkan adayı Murat Kurum, pot kırmayı sürdürüyor... Son olarak Kadıköy'de düzenlenen "STK Temsilcileri-Kanaat Önderleri Buluşması"na katılan Kurum, İBB Başkanı ve adayı Ekrem İmamoğlu'nu hedef göstermek isterken dilinin sürçmesiyle yere göğe sığdıramadı.

Burada İmamoğlu yönetimindeki İBB’yi hedef alan Murat Kurum, “Verdiğiniz sözlerin ancak yüzde 87’sini gerçekleştirdiniz. Ama şu gerçek var ki, 31 Mart akşamı yüzde 100 o Saraçhane’den ayrılacaksınız” dedi.

EKİBİ UYARDI

Bu oranı veren Kurum’a ekibinden müdahale geldi. Ekibinden gelen not üzerine Kurum, “Arkadaşlar not yolladı. Ben ‘CHP’li İstanbul (İBB) yönetiminin verdiği sözlerin yüzde 87’sini tutturdu’ demişim galiba. Ya böyle bir şey olma ihtimali var mı? O tutmadığı taraf…” dedi.

Etiketler :