İmamoğlu'ndan "Yanlışlıkla Görev Aldı" Diyen Erdoğan'a Yanıt

İmamoğlu'ndan "Yanlışlıkla Görev Aldı" Diyen Erdoğan'a Yanıt
Seçime yaklaşık 1 ay kala İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk Buluşmaları'nı sürdürüyor. Güngören'de vatandaşlarla bir araya gelen İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "2019'da yanlışlıkla görev aldı" sözlerine yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Güngören'deki Halk Buluşması'nda açıklamalarda bulundu.

Güngören'de İBB'nin yaptığı projeleri anlatan İmamoğlu, "Burada iki otoparkı hizmete açtık. Teknoloji Atölyesi'ni, Mahalle Evi'ni, yine Güngören Meydanı'nı toparlıyoruz" ifadelerini kullandı.

"YANLIŞLIKLA GÖREV ALDI" DİYEN ERDOĞAN'A YANIT

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kendisi için "Bu şahıs 2019'da nasıl olduysa yanlışlıkla görevi aldı" ifadelerine yanıt veren İmamoğlu, şunları söyledi:

"Kendi seçimi kazandığı zaman milli irade, ben seçim kazandığımda ne hikmetse birden adı yanlışlık oldu. Erdoğan'ın demokrasi anlayışı tam da bu. Kendi kazanırsa demokrasi, milli irade; başkası kazanırsa yanlışlık."

adsiz-tasarim-6.png

"6 MAYIS 2019'DA MİLLİ İRADEYE DARBE YAPTILAR"

"6 Mayıs 2019 akşamı İstanbul'a adı konmamış bir darbe yapılmıştır" ifadesini kullanan İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstanbul'da seçimi iptal ettiler. Sandıklarda 700 tane terörist vardı dediler. Sonuçta ne oldu, kimse ceza almadı. Sırf bir seçimi başkası kazandılar diye seçimi iptal ettiler. 'Oy çaldılar' dediler, dava bitti ve oy çalan kimse yok. Bize demokrasi nutukları atan o beyefendi 'Sen 13 bin oyla İstanbul seçimini kazanacağını mı zannettin' dedi. 'Çaldılar ifadesi hukuki değil, siyasi ifade' dedi. 6 Mayıs 2019'da güle oynaya milli iradeye darbe yaptılar. Ne oldu, millet 23 Haziran'da da 803 bin oyla fark atarak demokrasiye sahip çıktı."

ERDOĞAN'IN HİZMET TEHDİDİ

Erdoğan'ın hizmet tehdidine de yanıt veren İmamoğlu, "Niye tehdit ediyor biliyor musunuz? Sizden korkuyor. En çok korktuğu şey, milleti. Ey milletimiz, gücünüzün farkına varır. İstanbul 2019 yılında bizi tercih etti. İstanbul 2019'da onu dize getirdi. Seni gidi seni, sen demek bundan anlıyorsun" diye konuştu.

adsiz-tasarim-7.png

MURAT KURUM'A GÖNDERME

AKP'nin İstanbul adayı Murat Kurum'a göndermede bulunan İmamoğlu, "İstanbul'da bir süredir ilginç bir seçim süreci yaşıyoruz. Bir bölümüyle bizi şaşırtıyor, bir bölümüyle şaşırtmıyor. 'Polemikten uzak' duracağım dedi. Ben ona acemi aday diyorum, kusura bakmasın. Acemi aday bazen yüzümüzde acı da olsa bir tebessüm bırakmıyor değil. Ben de sevindim proje konuşacağız diye. Acemi aday sevincimi yarıda bıraktı, biraz su kaynattı. Polemikleriyle gündeme geldi. Gitti proje, geldi polemik. 40 kere tekrarlanmış 5 yıldır bana yapıştırılmaya çalışılan laflarla polemik üzerinden bana sataşmaya gayret etti" ifadelerini kullandı.

Davet tartışmasına değinen İmamoğlu, şunları söyledi: "Bir daveti var ortada. Davet aşağı, davet yukarı. Vay efendim davet edilmedin, aslında not gönderildi. Ortada bir davetiye var, bir ateş topuna döndü. Dokunan yanıyor. Kim etti, ortada davet eden yok. Bu acemi adaya, İstanbul adaylığı birkaç beden büyük geldi. Yapamayacağı işleri vaddetmek konusunda bir maharet gösteriyor o ayrı ama iki konuda doğruyu söyledi. Bir tanesi 'yüzde 87 Ekrem İmamoğlu projelerini yaptı' dedi. Bir de dedi ki 'Depremde İstanbul koştu, deprem bölgesine yetişti' dedi."

Etiketler :