İmamoğlu'ndan Soylu'nun 'Beni aradı' sözlerine jet yanıt

İmamoğlu'ndan Soylu'nun 'Beni aradı' sözlerine jet yanıt
İBB Başkanı İmamoğlu'nun 'terör soruşturması' açıklamaları sonrası kameralar karşısına geçen Bakan Soylu, "İmamoğlu saygılarını sunarak beni aramıştır. Bana, 'CHP Genel Merkezi beni sevmiyor, bana yardımcı olur musunuz' diye ricası olmuştur" dedi. Soylu'nun bu sözlerine İmamoğlu'ndan jet yanıt geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Saraçhane'de 'terör soruşturması'na ilişkin yaptığı basın açıklaması sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da kameralar karşısına geçti. Soylu, açıklamasında "CHP'de kaybettiği itibarı bizlere saldırarak, meseleleri demagojiyle anlatmaya çalışanlar boşuna çırpınış içindedir. Bu bahsedilen kişi İmamoğlu saygılarını sunarak beni aramıştır. Bana, 'CHP Genel Merkezi beni sevmiyor, bana yardımcı olur musunuz' diye ricası olmuştur. Biz 'kanun ne gerektiriyorsa yaparız' dedik ve yaptık. İşine geldiğinde alttan almasını bileceksin, diğer taraftan dönüp hakaret edeceksin" ifadelerini kullandı.

Soylu'nun açıklamaları üzerine İmamoğlu, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. İmamoğlu, şunları söyledi:

"Bakan Soylu “Saygılarımla” diyerek kendisini aradığımı ve yardım istediğimi söylemiş. Bu kuyruklu bir YALAN! İstihbarat sende, telefon takibi sende, tüm bilgilere erişme gücün var. Bunu ispat edersen ben, edemezsen sen istifa etmelisin. HODRİ MEYDAN."

İmamoğlu, paylaşımının sonunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı etiketledi.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :