Fatih Erbakan'dan Erdoğan'a Emekli Maaşı Tepkisi

Fatih Erbakan'dan Erdoğan'a Emekli Maaşı Tepkisi
Mayıs 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı'na dahil olan Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan iktidara emekli maaşı tepkisi... Erbakan, "Bu insanların 10 bin lirayla 1 ay değil, 1 haftayı idare edebilmesi mümkün değil. Sayın Cumhurbaşkanı, sadece şu faiz canavarından kurtulabilse, 16 milyon emeklinin maaşını 17 bin liraya çıkartabilir" dedi.

​YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, yerel seçim öncesi İzmit’te partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Ekonomiye ve emeklilere değinen Erbakan, “2028’de Yeniden Refah’ın iktidar olması niye önemli? Belediye seçimlerinde dolaştığınız zaman halkın hiç belediyecilikle ilgili bir şey sorduğunu, bir şeyden şikayet ettiğini görüyor musun?

Yüzde 5, belki yüzde 10. Yüzde 90’ı geçim derdinden şikayet ediyor. Bu insanların 10 bin lirayla 1 ay değil, 1 haftayı idare edebilmesi mümkün değil. Biz sadece yerel yönetimlerde milli görüş iktidarıyla bu sorunların hepsi çözemeyiz.

Milli Görüş'ü, merkezi hükümetle iktidara getirmemiz lazım ki, milli görüşün ekonomi modeliyle bu sorunların üstesinden gelelim; bu milletin yüzünü güldürelim.

Sayın Cumhurbaşkanı dedi ki ‘Efendim çok iyi söylüyorsunuz ama bu 16 milyon emeklinin 10 bin lira maaşını biz 17 bin lira yapsak bize 1.4 trilyon liraya mal oluyor’ dedi. Ben de şimdi diyorum ki evet, 1.4 trilyon değil mi? Peki 2024 bütçesinden faize ne kadar para ödeyeceksiniz?

1.25 trilyon lira. Yani sadece şu faiz canavarından kurtulabilsen, 16 milyon emeklinin maaşını 17 bin liraya çıkartabilir. Bu faizden kurtulalım diyoruz. Neden bu noktaya geldik? Neden bu faizden kurtulamıyoruz? Yeniden Refah Partimizin mutabakat metninde yazdığı maddeleri uygulamadığımız için ve Milli Kaynak Paketleri kitabımızdaki kaynak paketleri hayata geçirilmediği için.

Allah'ın izniyle rantçı belediyeciliği de, örgütçü belediyeciliği de, heykelci belediyeciliği de 31 Mart’ta yıkacağız ve ahlaklı belediyeciliği hakim kılacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak:DHA