Erdoğan Ankara'dan Neden Rahatsız?

Erdoğan Ankara'dan Neden Rahatsız?
Gazete Pencere'de Nuray Babacan imzası ile bugün yayınlanan bir kulis yazısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Ankara için endişelerini dile getirdi. İşte o yazıdan küçük bir bölüm

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki çalışmaları beğenmemiş olmalı ki, Ankara kampanyası için yeni projeler üretilmesini ve yeni ajanslarla işbirliği yapılmasını istedi.

Bu doğrultuda, Ankara'da Turgut Altınok liderliğinde yeni bir kampanya ekibi oluşturuldu. Mansur Yavaş'ın anketlerde açık ara önde görülmesine rağmen, AKP içindeki bazı kişiler, sıkı çalışma ile bu farkın kapatılabileceğini iddia ediyorlar.

Ayrıca, Mansur Yavaş'ın bağımsız aday gibi davranmasının CHP'lileri küstüreceği endişesi AKP içinde dikkate alınıyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara'daki seçim çalışmalarıyla ilgili memnuniyetsizliği, AKP'nin Ankara'da seçim kazanma konusunda endişeli olduğunu gösteriyor. AKP'nin yeni projeler ve ajanslarla çalışarak kampanyayı daha etkili hale getirmeye çalışması da bu endişenin bir göstergesi.

Ancak, Mansur Yavaş'ın anketlerde açık ara önde olması, AKP'nin bu planını uygulamasını zorlaştırabilir. Ayrıca, Mansur Yavaş'ın bağımsız aday gibi davranması CHP seçmenini küstürse de, AKP'nin bu durumdan ne kadar faydalanabileceği de belirsiz.

Etiketler :