Milyonları ilgilendiriyor: Emeklinin 140 bin lirası kayıp!

Milyonları ilgilendiriyor: Emeklinin 140 bin lirası kayıp!
SGK Uzmanı Özgür Erdursun, emekli ve asgari ücretlileri ilgilendiren önemli gelişmeyi duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda emeklinin 140 bin TL’si asgari ücretlilerin ise 183 bin TL’si kayıp diyerek tepki gösterdi.

Milyonlarca emekli ve asgari ücretlinin maaşları belirlendi, ancak kişi başı milli gelir ile emekli ve asgari ücretliler arasındaki uçurum giderek artıyor. Enflasyonun her geçen gün yükselmesiyle birlikte, emekli ve asgari ücretlinin maaşı eriyor.

1599125.webp

En düşük emekli maaşını alanlar ve 10 bin TL'nin altında maaş alanlar, açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veriyor. Bu durum, emeklilerin sesini duyurmaya çalışmasına neden oluyor.

tued-haber-09102023-1080x642.jpg

ERDURSUN: FARK KİMİN CEBİNDE

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, sosyal medya hesabı üzerinden bu duruma ayak basarak emeklilerin cebinde olmayan maaşın nerede olduğunu sordu. Erdursun, “Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kişi başına düşen milli gelirimiz 13 bin doları aştı!" diyor. Ülkemizde Yıllık ortalama kişi başı emekli aylığı 4.700 dolar, asgari ücret 6.375 dolar! Bu büyük fark kimlerin cebinde…!” dedi.

ozgur-erdursun-2.jpg