Depremzedeler Çadırda Yaşarken Eski AKP'li Vekil Şamil Tayyar'a Deprem Konutu Çıkmıştı! Beddua Ederek Ev Hakkından Vazgeçti

Depremzedeler Çadırda Yaşarken Eski AKP'li Vekil Şamil Tayyar'a Deprem Konutu Çıkmıştı! Beddua Ederek Ev Hakkından Vazgeçti
Kahramanmaraş'ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin vurduğu illerden biri de Gaziantep’ti. Deprem sonrası inşa edilen konutlar için yapılan kura çekimlerinde eski AKP’li vekili Şamil Tayyar’a da konut çıktı. Tepkilerin ardından yeni bir açıklama yapan Tayyar, “Hak sahipliğinden feragat ettim. Dilerim konteynerde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin ahı da ömür boyu istismarcıların peşini bırakmaz” dedİ

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen depremde evini kaybeden binlerce insan hala çadırlarda ve konteynerlerde yaşarken skandal bir haber gündeme geldi. Eski AKP milletvekili Şamil Tayyar'a Gaziantep'te yapılan deprem konutları kura çekiminde konut çıktı.

Tepkilerin ardından açıklama yapan Şamil Tayyar, “Kurada 2+1 85 metrekare ev çıktı. Babamın iki katlı bahçeli bir evi vardı. Ev benim üzerime kayıtlıydı ve ağır hasar raporu vermişlerdi. Bir süre sonra da yıkıldı. Hak sahibi olarak deprem konutuna başvurduk” dedi.

Tayyar’a konut çıkmasının ardından tepki gösterenlerden biri de gazeteci Timur Soykan'dı... Soykan, “Yuh be… ‘Bu kadar olmaz’ sözünün bir karşılığı yok artık Türkçe'de. Şamil Tayyar’a deprem konutu verilmiş. Şamil Tayyar depremde binlerce insanımızı öldüren rant çetesinin liderlerinden. Depremzedeler çadırda, konteynerdeyken ona ev verildi” tepkisinde bulundu.

BEDDUA EDEREK EV HAKKINDAN FERAGAT ETTİ

Ancak tepkilerin ardından Tayyar sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaparak ev hakkından feragat ettiğini duyurdu. Tayyar şu ifadeleri kullandı:
“Maalesef, kuradan çıkan ve bedeli mukabili satılacak 85 metrekarelik kasaba evi, bir siyasi istismara dönüştü. Haksız da olsa bu istismarın, Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin gayretine gölge düşürmesini, bize gönül veren tek bir dostumuzun bile yüreğinde şüphe oluşmasını istemem. Bu sebeple hak sahipliğinden feragat ettim. Dilerim, konteynerde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin ahı da ömür boyu istismarcıların peşini bırakmaz.”

Etiketler :