CHP'li Vekil: AKP ve Ortakları Kör, Sağır ve Dilsiz

CHP'li Vekil: AKP ve Ortakları Kör, Sağır ve Dilsiz
CHP Milletvekili İbrahim Arslan, Ulaştırma Bakanı'nın Eskişehir ziyaretindeki eksiklikleri eleştirdi, vatandaşların tepkisini sandıkta göstereceğini belirtti.

İBRAHİM ARSLAN: AKP VE ORTAKLARI ESKİŞEHİR'İN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE DUYARSIZ, KÖR, SAĞIR VE DİLSİZ

CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun Eskişehir ziyaretindeki açıklamalarına cevap verdi.

ALTYAPI VE ULAŞIM ÇALIŞMALARINA ELEŞTİRİ

Arslan, Bakanlık tarafından Eskişehir’de yürütülen altyapı ve ulaşım çalışmalarının şehrin sorunlarına çözüm olmadığını belirtti. Arslan şunları söyledi:

''Uluslararası standartlara sahip havaalanımızı, yanlış yatırım politikalarınız sonucu zarar eden Kütahya Zafer Havalimanı ile değiştirerek, tarifeli uçuşlara açmayan ve lojistik amaçlı kullanmayan bakan ve iktidar siz değil misiniz?

Ölüm yolu olarak nitelenen ve genel seçim öncesi AKP milletvekilleri tarafından müjde olarak duyurulan ancak yıllardır yapılmayarak kanayan yaramız haline gelen, tahminen 4,5 milyar TL’ye mal olacağı yatırım programında belirtilen, 75 kilometrelik yol için 2024 yılında ödenek olarak sadece 10 bin TL ödenek ayıran bakan ve iktidar siz değil misiniz?

Yapımına 2017 yılında başlanan ve çok sayıda ölümlü ve maddi hasarlı kazaya yol açan, 45 kilometrelik Eskişehir-Alpu-Mihalıççık Yolu'nun yapımına 2020 yılında başlanacağı ifade edilen ancak yılan hikayesine döndürülen, 31 kilometrelik Eskişehir-Sakarıılıca-Mihalgazi yolu için yeterli ödeneği koymayan bakan ve iktidar siz değil misiniz? Yatırım programında yer alan bilgilere göre en iyimser tahminle 2027 yılından önce bu yolların bitirilmeyeceğini öngören ve planlayan da siz değil misiniz?

HEMŞERİLERİMİZİN GEREKEN CEVABI SANDIKLARDA

2020 yılında yapımına başlanan ve 2027 yılında tamamlanması planlanan 7,5 km uzunluğundaki Hasanbey Lojistik Merkezi İltisat Hattı için; 2023 yılında herhangi bir harcama yapmayan, 2024 yılı için ise sadece 24 bin TL iz bedeli tutarında ödeneği koyan bakan ve iktidar siz değil misiniz? 22 yıldır kesintisiz olarak tek başına ülkemizi yöneten AKP iktidarı ve ortakları; Eskişehir’imize, Eskişehir’in sorunlarının çözümüne ve hemşehrilerimizin beklentilerine duyarsız, kör, sağır ve dilsizdir. Hiçbir bahaneleri olmadıkları halde uzun yıllardır bu ve benzer sorunlarımızı çözmeyen, yatırımları yapmayan iktidar ve ortaklarının bakan, belediye başkan adayları ve parti sözcüleri hiç utanmadan hiç sıkılmadan, sanki 22 yıldır iktidarda değillermiş gibi davranmaya, seçim vaatleri ve tehditleriyle hemşehrilerimizi aldatmaya çalışmaktadırlar. Oysa Ziya Paşanın da dediği gibi aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz sözünden hareketle çok değerli hemşehrilerimin, bu yalanlara, aldatmalara ve seçim tehditlerine boyun eğmeyerek, gereken cevabı 31 Mart tarihinde yapılacak olan seçimde sandıklarda vereceğine yürekten inanıyorum.''

Kaynak:ANKA

Etiketler :