Yeniden Refah'ın İstanbul Teklifini Reddeden İsim

Yeniden Refah'ın İstanbul Teklifini Reddeden İsim
Yeniden Refah, AKP ile ittifak kararını açıkladı. İstanbul'da kendi adayını çıkarma kararı alan Yeniden Refah'ın Elif Erbakan'ı aday göstereceği konuşuluyor. Kulislerde bir isim daha dillendirildi. Genel Başkan Fatih Erbakan cuma günü saat 14.30'da adaylarını açıklayacak.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstanbul, Ankara ve İzmir'de kendi adaylarını çıkaracaklarını açıkladı, AKP ile ittifak yapmama kararı aldıklarını belirtti.

Türkiye gazetesinin haberine göre TGRT canlı yayınında kulis bilgilerini paylaşan Ahmet Sözcan, Yeniden Refah'ın İstanbul'da merhum Necmettin Erbakan'ın kızı Elif Erbakan'ı aday göstereceğini ifade etti. Teklif giden sürpriz bir ismi açıkladı.

elif-erbakan.jpg

Sözcan'ın açıklamaları şöyle:

İstanbul, İzmir, Ankara'da kendi adaylarını çıkaracaklarını duyurmuştu. Bundan sonra olur mu olmaz mı, siyaset bu. Hiçbir şey olmaz diyemeyiz.

yavuz-agiralioglu.jpg

Listeler 20 Şubat'a kadar teslim edilecek. Daha önümüzde süre var. Yeniden Refah Partisi İstanbul, İzmir, Ankara adaylarını cumartesi günü açıklayacak.

İstanbul'da Elif Erbakan'ın ismi geçiyor, merhum Necmettin Erbakan'ın kızı. Yavuz Ağıralioğlu'nun da adı geçiyordu ama Ağıralioğlu'nun bu teklifi reddettiği konuşuluyor."

AÇIKLAMA GELDİ

Belediye başkanlığının ‘mizacına uygun olmadığını’ söyleyen Ağıralioğlu, katıldığı Karar TV yayınında iddialar hakkında şunları söyledi:

“Benimle kimse görüşmedi. Ben ilk seçim bittikten sonra da belediye ile ilgili; o zaman Ak Parti için konuşuluyordu, İstanbul için konuşuluyordu. Ben, ‘Mizacım belediye başkanlığı yapmaya uygun değil’ dedim, o zaman öyle demiştim. Sonradan bu çıktı, bu nedir bilmiyorum. Benimle böyle görüşülmüş değil. Ben bunu ciddiye almadığım için çıkıp tekzip bile etmedim. (‘Neden mizacınız uygun değil?’ sorusu üzerine) Belediye başkanlığı başka bir şeydir. Ben yaklaşık 35 senedir siyaset içindeyim, belediye başkanlığı yapayım gibi bir gündemim olmadı. Ben ciddiye almadığım için tekzip etmediğim bir haberdir. Yoksa bunu tekzip ederdim. Siyasetçiler için bir yerlere yakıştırılıyor olmak, bir yerlere yakıştırılmıyor olmaktan daha kıymetlidir.”