Bir AKP Klasiği: Belediye Araçları Seçim İçin Kullanıldı!

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Üsküdar Belediyesi’ne ait araçlarla, AKP'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen’in seçim afişlerinin asıldığını gösteren video ve fotoğrafları, sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. Tanal, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın derhal soruşturma başlatması çağrısında bulundu.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Üsküdar Belediyesi’ne ait araçlarla, mevcut Belediye Başkanı ve AKP Adayı Hilmi Türkmen’in seçim afişlerinin asıldığını gösteren video ve fotoğrafları, sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.

Adil ve eşit koşullardaki bir seçim yarışının ortadan kaldırıldığı ifade eden Tanal, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın derhal soruşturma başlatması çağrısında bulundu.

AK Parti’nin yeniden aday gösterdiği Hilmi Türkmen’in seçim afişlerinin ilçenin görünür noktalarına asılmasında, Üsküdar Belediyesi personelinin de kullanıldığını belirten Mahmut Tanal, Türk Ceza Kanunu’nun 257. maddesine göre, görevi kötüye kullanma suçu işlendiğini, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’a aykırı hareket edildiğini dile getirdi.

Videoyu sosyal medya platformu X üzerinden paylaşan Tanal, şu ifadeleri kullandı:

Kaynak:ANKA

Etiketler :