Belediye Başkan Adayından 'Boğma Rakı Tesisi' Vaadi

Belediye Başkan Adayından 'Boğma Rakı Tesisi' Vaadi
Hatay'ın Defne ilçesinde SOL Parti Belediye Başkan Adayı Serbay Mansuroğlu, çok konuşulacak vaatte bulundu. Mansuroğlu'nun vaatlerinden birisi de boğma rakı tesisi.

SOL Parti Hatay Defne Belediye Başkan Adayı Serbay Mansuroğlu, ilçe için vaatlerini sıraladı. Depremden büyük yara alan Hatay'ın yaralarını sarmak için yola çıktığını söyleyen Mansuroğlu, vaatlerini anlattı. BirGün'den Can Çiçek'e konuşan Mansuroğlu'nun vaatlerinden birisi de boğma rakı tesisi.

"BOĞMA RAKI TESİSİ KURABİLİRİZ"

"Küçük üreticilerin üreteceği ürünlerle okullarda ücretsiz öğle yemekleri dağıtabiliriz" diyen Mansuroğlu şunları söyledi:

"Tesisler kurabiliriz. Boğma rakı tesisi bunlardan biri, sebze hali, hayvan pazarı, mezarlık, bir ilçeyi ilçe yapan ne varsa şu an burada eksik durumda.

Defne’nin tüm yolları delik deşik durumda. Eğer Karayolları Genel Müdürlüğü altyapı sorununu çözmezse belediyeyi biz aldığımızda iş makineleriyle gider biz yaparız.

1-003.png

Çiftçilerin sorunlarını küçük üreticilere destek olarak çözeceğiz. Daha belediyeyi almadan Hatay Dayanışma Kooperatifi’ni kurduk. Küçük üreticiler sistem dışına itilirse gıda krizi yaşarız. Her mahalleye bir üretici pazarı, yerel köylü pazarı kurmamız mümkün.

Kamucu anlayışla belediyeyi yönettiğimizde üniversiteden mezun olan gençleri ve kadınları istihdam etmek istiyoruz.

Deprem bölgesindeki insanları psikososyal desteğe ulaştırmak çok önemli. Belediye buna öncülük edebilir."