Akşener'in Eski Danışmanı: İmamoğlu Şarkısını Akşener ile Beraber Yazdık!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in eski basın danışmanı Murat İde, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyası için şarkı hazırladı. İde, şarkı için “Sözleri ben tek başıma yazmadım. Meral Hanım’la birlikte yazdık aslında." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in eski basın danışmanı, gazeteci, yazar, besteci Murat İde, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için seçim kampanyasına yönelik “Gözlerin Kapalı Dinle İstanbul” isimli şarkı yaptı. İde, müziğin yapım sürecini ve duygularını anlattı.

"BİZ O SÖZLERİ MERAL HANIM İLE BİRLİKTE YAZDIK"

Sözlerin yazılmasının kolay olduğunu vurgulayan İde, şöyle devam etti:

“O sözler bizim 5 yıldır ailemle birlikte şahit olduğum bir süreçten süzülmüş sözlerdi. Yani biz Ekrem İmamoğlu’nun 2019’dan bugüne kadar seçim dahil yaşadığı bütün öyküye ortak insanlarız aslında. Sadece uzaktan izlemedik. O öykünün içindeyiz. Bütün İYİ Partililer de içinde. Yani Türkiye’nin iyi ve cesur evlatları, İYİ Partililerin tarifiyle söylüyorum. Hepsi bu öykünün, hem Ekrem Bey’in öyküsünün hem Mansur Bey’in öyküsünün içinde. Dolayısıyla bize de ailece yazmak zor olmadı bunu. Samimi söylüyorum, ailece ürettik ama ben bir noktanın altını çiziyorum. Bu sözler o evde yazılmış olsa bile -Ekrem Bey’e methiyeler dizmek için yazılmadı- Sayın Meral Akşener’in 2019 seçimleri dahil 5 yıldır Ekrem Bey’le ilgili yaptığı konuşmalara bakın, bu sözler oradan çıktı. Onun için söylediğim zaman bazen tebessüm ediyorlar. Sözleri ben tek başıma yazmadım. Meral Hanım’la birlikte yazdık aslında. Yani o 5 yıllık hikâyeyi düşündüğünüzde öyle yazdık. Bunu böyle bir siyasi gol atma çabası gibi görenler de var. Hayır, bu bir durum tespiti.”

“EKREM BEY’İ CESUR İLAN EDEN MERAL HANIMDI”

Murat İde, şarkının sözleri hakkında da şunları dile getirdi:

“Sözlerde mesela Hazreti Peygamber’in adı geçiyor. İstanbul’un Hazreti Peygamber tarafından müjdelendiğini İstanbul’daki bir programda ifade eden Meral Hanım’dı veya bir Fatih benzetmesi Sayın İmamoğlu’na yapan -ki eleştiri aldı- Meral Hanım’dı. İşte ‘Düşman işgalinden Fatih aldı, fethetti; düşman işgalinden de Mustafa Kemal Atatürk kurtardı’ diyen de Meral Hanım’dı. İşte Ekrem Bey’in çalışmalarını başarılı bulan, Ekrem Bey’i cesur ilan eden, cesaretli bulan da Meral Hanım’dı. Dolayısıyla bütün o konuşmaların içinde zaten bu şarkının sözleri var. İYİ Parti’de artık birlikte çalışmıyoruz ama ben bir partiliyim. Sonuçta İYİ Parti’nin üyesiyim. Her yerde İYİ Parti’nin adaylarının kazanmasını isterim ama İstanbul ve Ankara, Türk siyasetinin geleceği açısından bu iki ildeki seçim çok belirleyici ve çok kritik. Bunun farkına sadece Cumhur İttifakı’nın, yani iktidar bloğunun bunun farkına yalnızca onların varmış olması, hakikaten çok büyük bir talihsizlik. Dolayısıyla sözler böyle çıktı.”

Kaynak:ANKA