AKP'nin Ankara Adayı Turgut Altınok, Mansur Yavaş'ın Yüzde 70 Zammını Eleştirdi, İşçilere Enflasyonun Altında Zam Yaptı

AKP'nin Ankara Adayı Turgut Altınok, Mansur Yavaş'ın Yüzde 70 Zammını Eleştirdi, İşçilere Enflasyonun Altında Zam Yaptı
AKP'nin Ankara'da, Mansur Yavaş'ın karşısına rakip olarak çıkardığı Turgut Altınok, Keçiören Belediyesi işçilerine enflasyonun altında zam yaptı.

AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve mevcut Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un, Keçiören Belediyesi çalışanlarına enflasyonun altında zam yaptığı ortaya çıktı.

AKP ve MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan Adayı Turgut Altınok, belediye başkanlığını sürdürdüğü Keçiören Belediyesinde çalışan işçilere enflasyonun altında, yüzde 35 zam yaptı. Keçiören Belediyesi işçileri, 5 yıldır düşük maaşla çalıştırılmalarına isyan etti.

BirGün’de yer alan habere göre; 2024 yılı zamlı maaşlarını yüzde 35’lik oran üzerinden ancak 15 Şubat’ta alabilen Keçiören Belediyesi Gıda Tüketim Malları Üretim Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bünyesindeki işçiler bu ay 23 bin TL maaş aldı.

Altınok, Mansur Yavaş’ın ABB personeline yaptığı yüzde 70 zam oranını eleştirmiş, “Göreve geldiğimizde ABB personeline zam yapacağız” vaadinde bulunmuştu.

Öte yandan Turgut Altınok belediyede şirket işçilerini 5 yıldır sendikasız çalıştırıyor. Kamu işçileri için 2 yılda bir yapılması gereken toplu sözleşme de henüz yapılmadı.