İstanbul'un Bir İlçesinde Daha Başkanlığı Kazanan Belli Oldu!

İstanbul'un Bir İlçesinde Daha Başkanlığı Kazanan Belli Oldu!
31 Mart Yerel Seçimleri'yle ilgili itiraz süreci devam ediyor. Resmi olmayan verilere göre CHP'nin kazandığı Gaziosmanpaşa'da yeniden sayım süreci devam ediyor. Yine CHP'nin kazandığı Beykoz'da ise AKP'liler itiraz etmişti. Ancak mazbatanın kazanan aday CHP'li Alaattin Köseler'e verilmesi kararlaştırıldı. Öte yandan Tuzla'da da sorun çözüldü, CHP'li Eren Ali Bingöl mazbatasını aldı.

İstanbul'da yerel seçimlerle ilgili itiraz süreci devam ediyor. Resmi olmayan verilere göre İstanbul Gaziosmanpaşa ve Beykoz'da CHP seçim yarışını kazandı.

BEYKOZ'DA CHP'Lİ ADAYI MAZBATA ALACAK!

Seçim sonuçlarına itiraz AKP tarafından CHP'nin önde olduğu Beykoz için yapılmıştı. Beykoz için karar verildi. Seçimi önde tamamlayan CHP'li Alaattin Köseler mazbatasını alacak.

Alaattin Köseler, Beykoz'da yüzde 45.87 oy alarak sandıktan birinci çıkmıştı.

alaattin-koseler.webp
Alaattin Köseler

TUZLA'DA DA SORUN ÇÖZÜLDÜ, MAZBATAYI ALDI

AKP'nin itiraz ettiği yerlerden birisi de Tuzla. Tuzla'da sorun çözüldü, sandıktan birinci çıkan CHP'nin adayı Eren Ali Bingöl'ün mazbatasını aldı.

Bingöl, AKP'li rakibine yaklaşık yüzde 12 fark atarak seçimi kazanmıştı.

gku2nsjaeaaengs-1.png

GAZİOSMANPAŞA'DA OY FARKI 900

AKP'nin itirazıyla beraber Gaziosmanpaşa'da yeniden sayım süreci devam ediyor. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, İstanbul'da devam eden oy sayımlarına dair son durumu aktardı. Gaziosmanpaşa'da oy farkının yaklaşık 900 olduğunu dile getiren Çelik, "900'e yakın farkla Gaziosmanpaşa Belediye Başkanımız Hakan Bahçetepe tekrar önde görünüyor. Gaziosmanpaşa'da 31 Mart'ta ortaya çıkan irade bir değişim olmayacağını görüyoruz" dedi.

ozgur-celik.png
Özgür Çelik

Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"900'e yakın farkla Gaziosmanpaşa Belediye Başkanımız tekrar önde görünüyor. Gaziosmanpaşa'da 31 Mart'ta ortaya çıkan iradeden bir değişim olmayacağını görüyoruz. Yeniden sayılan 593 sandıktan da yeniden görmüş olduk. Beykoz'da ilçe seçim kurulu rakip siyasi partinin oyların yeniden sayılması itirazını reddetmişti. Biz CHP olarak YSK'ya itiraz etmiştik ve Beykoz Belediye başkanımız Alaattin Köseler'in mazbata almasının önünde engel kalmadı. Çok ciddi oy farkının olduğu yerlerde mazbata verilmesi geciktiriliyor. Gaziosmanpaşa'da başka ilçelerde de belediyelerde bir takım evrakların imha edildiğine yönelik, bir takım malzemelerin belediyenin dışına çıkarıldığına dair iddialar var. Bütün belediye personeline görevlilere sesleniyorum lütfen hukuk dışına çıkmayın.

Pendik'te Arnavutköy'de Bahçelievler'de Fatih'te Ümraniye'de itirazlarımız reddedildi. Bir çifte standartla karşı karşıyayız. İtiraz gerekçelerimiz daha somut gerekçeler rakip partinin daha soyut gerekçeler. Bizim itiraz ettiğimiz alanlarda yeniden sayım kararı alınmadı. Bir soru işareti ortaya çıkıyor. Yukardan bir siyasi baskı mı var? İl Seçim Kurullarına itirazlarımız var. "

1711971564269-yeni-proje-2.jpg
Hakan Bahçetepe

07396c9f-8eef-45e4-92f6-14e90edfb850-w.jpg

1.png

2.png

adsiz-tasarim-3.png

Etiketler :