AKP'li Belediye UNICEF'in Deprem Yardımını Seçim Malzemesi Yaptı!

AKP yönetiminde olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan logolu poşetlerin içinde UNICEF etiketli bir battaniyenin bulunduğu ortaya çıktı. Battaniyelerin ise 6 Şubat Depremi’nin ardından Şanlıurfa’daki depremzede çocuklar için gönderildiği anlaşıldı.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, UNICEF tarafından depremzede çocuklara dağıtılması için gönderilen battaniye ve çocuk malzemelerinin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 yıl depolarda bekletildiğini ve seçim çalışmaları kapsamında dağıtılmaya başladığını iddia etti.

Mahmut Tanal konuya ilişkin yaptığı paylaşımda, AK Parti yönetimindeki Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne sert tepki gösterdi. Tanal’ın açıklamaları şöyle:

“Yazıklar olsun!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından “seçim kampanyası” kapsamında merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Eyüpkent Mahallesi’nde vatandaşlara dağıtılan çocuk battaniyesi ve diğer çocuk malzemelerinin üzerinde UNICEF’in, diğer adıyla Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun etiketi bulunuyor.

Kayıt amaçlı ürün künyesinden, söz konusu yardım malzemelerinin, UNICEF tarafından 6 Şubat Depremi’nin ardından Şanlıurfa’daki depremzede çocuklar için gönderildiği anlaşılıyor. Vaktinde deprem mağdurlarına ulaştırılmayıp depolarda bekletilen UNICEF yardımları, şimdi bir yıl sonra seçim sürecinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı çocuk ürünleriymiş gibi dağıtılıyor.

Depremin ilk haftalarında battaniye bulamayan çocuklar, soğukta titrerken siz UNICEF’in “dağıtın” diye yolladığı battaniyeleri ve diğer ürünleri sakladınız öyle mi? Sizde vicdan var mı? Bu tutum hem dinen günahtır hem de hukuken suçtur. Görevi kötüye kullanmadır.

Bir de Eyüpkent’te mahalleliye dağıtım yaparken “Ak Parti’ye oy verin. Yoksa sonumuz Gazze gibi olur” dediğiniz bilgisi ulaştı bize. Hiç utanmaları da yok! AKP iktidarında İsrail’le ticaret zirveye ulaştı. Gazze saldırı altındayken dahi Türkiye’den İsrail’e domates ve diğer gıda ürünleri ihraç ediliyor.

Katil İsrail askerlerinin Filistin halkına karşı kullandığı dikenli teller bile Türkiye’den gidiyor. Bu arada UNICEF, 6 Şubat Depremi nedeniyle Şanlıurfa ve diğer kentlere gönderdiği ihtiyaç malzemelerinin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını takip etti mi acaba? UNICEF, AKP’nin arka bahçesi oldu da bizim mi haberimiz yok! UNICEF’in de bu konunun takipçisi olması gerekir.”

Etiketler :